Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyGra teatralna “Opowieści z Młyna”

Gra teatralna “Opowieści z Młyna”

Dodano: 19.09.2019 Autor: redaktorcentrum

„Opowieści z Młyna” to połączenie gry fabularnej na żywo, teatru i koncertu w na co dzień niedostępnych wnętrzach Młyna Reszki w Dąbrówce Wielkiej. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” i Kolektyw Lufcik na Korbkę z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Strzyga odbędzie się w sobotę 21 września w godzinach od 13.00 do 15.30.

Gra fabularna na żywo jest połączeniem rozrywki i ciekawej formy nauki dla młodzieży, osób dorosłych i rodzin z dziećmi. Stanowi zatem ciekawą propozycję dla pasjonatów takiej formy spędzania wolnego czasu.

Fabuła „Opowieści z młyna” inspirowana jest szeroko rozumianymi legendami miejskimi funkcjonującymi na terenie Piekar Śląskich, w skład w których wchodzą: podania wierzeniowe, legendy ludowe i regionalne, właściwe legendy miejskie dot. zarówno faktycznych, fikcyjnych, jak i domniemanych osób i zdarzeń.

Wydarzenie będzie wielowątkowe, łączące elementy gry miejskiej, happeningu, zabaw i gier sprawnościowych, działań warsztatowych oraz zwiedzania koncepcyjnego. Będzie to także jedna z niewielu okazji, by móc odwiedzić te zwykle niedostępne miejsce, z niesamowitą aurą i dużą fotogenicznością.

Wstęp wolny.

Miejsce: Młyn zbożowy Wincentego Reszki. Dąbrówka Wielka, obecnie będąca dzielnicą Piekar Śląskich, przy ulicy Generała Jana Sadowskiego.

Projekt „Opowieści z Młyna” jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i wpisuje się w obchody 100-lecia Powstań Śląskich.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter