Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyHufiec ZHP Piekary Śląskie podsumował wielobój MediCup

Hufiec ZHP Piekary Śląskie podsumował wielobój MediCup

Dodano: 20.09.2019 Autor: redaktorcentrum

W dniach 13-14 września w Kokotku-Posmyku odbyła się 15 edycja miejskiego wieloboju ratowniczego. Organizatorem zawodów był hufiec ZHP Piekary Śląskie i harcerscy ratownicy z klubu ratowniczego „Danger”.

Ponad 80 uczestników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe, wyruszyło w piątkowe przedpołudnie do Kokotka, by sprawdzić swoje umiejętności podczas gry sportowo-sprawnościowej, nocnej imprezie na orientację oraz grze ratowniczej. Zawodnicy musieli zmierzyć się między innymi z torem przeszkód, konkursem strzeleckim, spacerem po linie oraz przenoszeniem poszkodowanego. Nie zabrakło również pozoracji ratowniczych: zawał serca, topielec, wypadek komunikacyjny i zakrztuszenie u kobiety w ciąży.

Konkurencje nie należały do najłatwiejszych, jednak wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Warto podkreślić, co podkreślają organizatorzy, że z roku na rok uczestnicy przyjeżdżają coraz lepiej przygotowani. Ich wiedza jest na wysokim poziomie, a udzielana pierwsza pomoc – skuteczna. Wielka w tym zasługa opiekunów patroli, którzy przygotowują swoich podopiecznych i odpowiednio ich szkolą. Nie mniejsza w tym zasługa, co podkreślają przedstawiciele piekarskiego hufca ZHP, nauczycieli:

W tym miejscu wielkie podziękowania kierujemy do nauczycieli piekarskich szkół, którzy konsekwentnie biorą udział w tej imprezie. Dzięki waszemu zaangażowaniu i opiece, młodzież chce wziąć udział w tej imprezie. I przyjeżdża tam z odpowiednim przygotowaniem i spora wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.

Dodają też, że specjalne podziękowania kierują do osób i instytucji, które pomogły zorganizować tegoroczny wielobój:

  • piekarskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,

  • Zintegrowanej Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej,

  • Klubu turystyki kwalifikowanej „Beloć”.

Gratulacje kierowane są też do instruktorów piekarskiego hufca, którzy od ponad pół roku planowali i przygotowywali imprezę. Gdyby nie ich wkład, nie byłoby tego sukcesu. Poniżej kwalifikacja zawodów:

Kategoria szkół podstawowych:

1 miejsce- patrol Bblurry”

2 miejsce- patrol „12 drużyna harcerska Bastion”

3 miejsce- patrol „7 drużyna harcerska Decorum”

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

1 miejsce-Zintegrowana grupa ratowniczo poszukiwawcza

2 miejsce- WOPR Piekary Śląskie

3 miejsce – Klub turystyki kwalifikowanej „Beloć”

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter