Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoInteraktywna mapa Metropolii GZM

Interaktywna mapa Metropolii GZM

Dodano: 19.09.2023 Autor: Anna Jurczyńska

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchomiła interaktywną mapę VisitGZM, która ułatwi mieszkańcom regionu oraz turystom wyszukiwanie atrakcji i zabytków oraz miejsc, do których warto się udać i je zwiedzić. Mapę tworzy ponad 350 obiektów o różnej skali i funkcjach, zarówno powszechnie znanych, jak i tych mniej oczywistych. Warto z niej korzystać przy planowaniu weekendowych wyjazdów i nie tylko, by ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas. 
 
Interaktywna mapa VisitGZM prezentuje atrakcje turystyczne w naszych miastach i gminach, ofertę spędzania czasu wolnego oraz realizacji zainteresowań. Można ją znaleźć na portalu InfoGZM w zakładce Mapy > Przestrzeń. 
Baza obiektów podzielono na 6 kategorii tematycznych:
  • zabytki, architektura,
  • dziedzictwo przemysłowe,
  • kultura,
  • sport i rekreacja,
  • atrakcje (inne),
  • szlaki kulturowe.
Na mapie można zobaczyć wszystkie obiekty z danej kategorii lub wybrać interesujące podkategorie. Dla ułatwienia poszukiwań warto skorzystać z filtrowania po: nazwie, gminie i atrybutach (wstęp płatny / wstęp bezpłatny), a kluczowe obiekty do zobaczenia w GZM można wyszukać poprzez opcję „Zobacz koniecznie”. 
Dodatkowo istnieje część opisowa przedstawiająca zabytki i architekturę współczesną oraz dziedzictwo przemysłowe, w tym budownictwo patronackie, twórców przemysłu czy Szlak Zabytków Techniki.
 
Zachęcamy do korzystania z Mapy!

Udostępnij artykuł