Nasze serca znów zagrają dla WOŚP!
Dodano: 07.01.2017 Autor: Redaktor
Trwają przygotowania do XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia. Piekarski sztab w tym roku znajduje się w Akademickim Zespole Szkół, gdzie wszystko jest dopinane na ostatni guzik.
– Rejestrujemy wolontariuszy, pozyskujemy
sponsorów i dopinamy wszystko na ostatni guzik, by za kilka dni
zagrać z Orkiestrą jubileuszowy koncert. Oj, będzie się działo! – zapewnia Bożena Wilczek, szef sztabu WOŚP w Piekarach Śląskich.
W tym roku pieniądze będą zbierane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Piekarach w przyszłą niedzielę będzie w tym pomagać stu wolontariuszy, którzy będą kwestować na terenie całego miasta. Dla nich w sztabie WOŚP w AZS będą przygotowane słodkie poczęstunki, ciepłe napoje oraz posiłek. Ponadto dla gości będzie otwarta kawiarenka. – A tych serdecznie zapraszamy przez cały dzień, bo przygotowaliśmy dla nich naprawdę wiele atrakcji – zapewnia Bożena Wilczek.
Goście mogą przybywać już na 14.30. Wtedy to będą mogli zobaczyć jasełka przygotowane przez grupę uczniów z klasy 2a Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej. Tuż po jasełkach rozpocznie się cykl koncertów. O 14.45 rozpocznie zespół Kaja i Wiktoria. Po nim usłyszymy Projekt Poyutsze oraz zespół Melody. Na koniec poznamy najbardziej utalentowanych wykonawców Bronix Music Studio.
O 18.30 rozpocznie się cykl artystyczny „AZS i przyjaciele”, w czasie którego zobaczymy taniec brzucha w wykonaniu Karoliny Zarębskiej oraz zespół Kahani, który tworzą Katarzyna Buk i Julia Wolfgarth. O 20 zostanie tradycyjnie wypuszczone światełko do nieba.




