Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoNazwij piekarskiego kangurka

Nazwij piekarskiego kangurka

Dodano: 24.02.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Wszystkich uczniów klas I-III piekarskich szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie “Imię dla kangurka”. Celem konkursu jest nadanie imienia żeńskiego dla kangurka ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, którego opiekunem jest Miasto Piekary Śląskie. Każdy uczeń może przesłać propozycję jednego imienia. Na propozycję czekamy od 18 lutego do 5 marca.

Z początkiem 2021 r. Piekary Śląskie zostały opiekunem kangura rudego mieszkającego na co dzień w chorzowskim zoo. Mierzy on około 1,6 metra i waży blisko 90 kg. W warunkach naturalnych zamieszkuje trawiaste i półpustynne rejony Australii. Żyje w niewielkich stadach liczących średnio około 10 osobników. Liczebną przewagę mają w nich spokrewnione ze sobą samice oraz ich młode. Towarzyszy im jeden, a czasem kilka samców. Aktywny o zmierzchu i nocą, dnie spędza chroniąc się w cieniu. Żywi się trawą, ziołami oraz roślinami zawierającymi duże ilości wody. Kangury poruszają się skokami, które mogą osiągać nawet 8 m długości oraz 3 m wysokości, na ogół jednak nie przekraczają 1,2-1,9 m.

Propozycję imienia należy przesłać z dopiskiem: „Imię dla kangurka” na adres: Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie lub drogą elektroniczną na adres promocja@piekary.pl wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego.

Etapy konkursu:

I etap – zgłaszanie propozycji imienia: od dnia 18.02.2021 r. do 05.03.2021 r.
II etap – wybór najciekawszych propozycji przez Komisję Konkursową.
III etap – głosowanie na najciekawsze propozycje na oficjalnym profilu miasta facebook.com/piekary.sl od 09.03.2021 r. do 14.03.2021 r.

Nagrodą za I miejsce w konkursie jest wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego wraz z warsztatami dla klasy, do której uczęszcza zwycięzca oraz zestaw gadżetów promocyjnych. Za zajęcie II i III miejsca są zestawy gadżetów promocyjnych Urzędu Miasta.

Czekamy na Wasze propozycje. Wybierz imię dla piekarskiego kangura.

Poniżej regulamin konkursu oraz zgoda rodzica/opiekuna prawnego dziecka na udział w konkursie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter