Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyNie byli sami w Wigilię

Nie byli sami w Wigilię

Dodano: 27.12.2019 Autor: Monika Pacukiewicz

Około 200 osób z Piekar Śląskich wzięło udział w Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych.
Kolacja wigilijna została zorganizowana 24 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Fundację Wolne Miejsce.
Co ważne, w tym roku dzięki zaangażowaniu zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i ZTM chętni mogli dotrzeć na spotkanie bezpłatnymi autobusami, które podjeżdżały pod MCK. Zdaniem Piotra Kochanka z Fundacji Wolne Miejsce, właśnie dzięki tak zorganizowanej komunikacji na Wigilii było wielu ludzi: – Gościliśmy niemal trzy tysiące osób. Z samych Piekar było około 200 gości. To bardzo dużo, bo trzeba pamiętać, że w organizację Wigilii dla Samotnych włączyło się 18 miast.
To bardzo cenne, że ludzie samotni zdecydowali się wyjść z domu i spędzali Wigilię w dużym gronie – cieszy się Małgorzata Bednarek z Biura Zdrowia w Urzędzie Miasta, która koordynowała pomoc płynącą ze strony Piekar i piekarzan.
Mieszkańcy Piekar, którzy uczestniczyli w Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych podkreślali, że byli bardzo dobrze poinformowani o wszystkim – mówi Piotr Kochanek. I dodaje: – Kluczowa była dla nas współpraca z Urzędem Miasta i chciałbym za nią bardzo podziękować pani prezydent Piekar i wszystkim organizacjom, które rozpowszechniały informacje o wydarzeniu.

fotografie: Fundacja Wolne Miejsce

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter