Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoOtwarcie pumptracku i miasteczka rowerowego

Otwarcie pumptracku i miasteczka rowerowego

Dodano: 03.07.2024 Autor: Daniel Pliszka

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca 2024 roku o godzinie 16.00, odbędzie się otwarcie pumptracku oraz miasteczka rowerowego przy ul. Armii Krajowej. Na realizację tego zadania Piekary Śląskie otrzymały 4.500.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, skejterów, rowerzystów oraz wszystkich mieszkańców do skorzystania z nowej atrakcji, która z pewnością stanie się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku i rekreacji mieszkańców Piekar Śląskich.

Dokładna kwota inwestycji wynosi 6.269.904,84 zł. Infrastruktura jest miejscem do aktywnego wypoczynku i nauki przepisów ruchu drogowego. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. To miejsce zarówno dla tych bardziej, jak i mniej zaawansowanych w jeździe na rowerze.

Tor typu pumptrack wykonany jest w technologii lanego betonu, metodą torkretowania. Są to muldy, profilowane zakręty i małe “hopki”. Wszystko to, by zapewnić możliwość bezpiecznego rozpędzenia się bez konieczności pedałowania. Taki tor pomaga skoordynować ruchy swojego ciała, ponieważ z uwagi na konstrukcję pumptracka nie trzeba używać nóg, by napędzić rower. Trzeba balansować ciałem, aby sprawnie pokonać przeszkody. Fenomenem tego rozwiązania jest niewątpliwie to, że niezależnie od stopnia zaawansowania można czerpać tyle samo przyjemności.

W północnej części parku międzyosiedlowego powstało miasteczko ruchu drogowego, na którym znajdziemy nie tylko poziome i pionowe znaki drogowe, ale i przeszkody takie jak przejazd kolejowy. Szerokość położonych dróg wyniesie maksymalnie 2 metry. Taka infrastruktura na pewno pomoże młodym adeptom jazdy na rowerze przyswoić zasady poruszania się w ruchu drogowym.

Udostępnij artykuł