Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyPiknik Bezpieczeństwa pełen atrakcji

Piknik Bezpieczeństwa pełen atrakcji

Dodano: 26.09.2020 Autor: redaktorcentrum

Piknik Bezpieczeństwa pozwolił wszystkim chętnym ciekawie spędzić czas. Biorący udział w wydarzeniu mieszkańcy miasta mogli przyjrzeć się ciężkim pojazdom wojskowym, a także przyjrzeć się z bliska wyposażeniu różnych formacji, choć nie tylko.

Miasto Piekary Śląskie we współpracy z Fundacją “Grot” zorganizowało dzisiaj, 26 września, wyjątkowe wydarzenie. W godzinach 13.00-17.00 trwał, u stóp Kopca Wyzwolenia, Piknik Bezpieczeństwa. Chętni mogli zapoznać się ze stanowiskami rozstawionymi w dwóch rejonach tematycznych – Strefie Militarnej i Strefie Bezpieczeństwa.

-Dziękuję za propozycję zorganizowania tej imprezy Prezesowi Fundacji “Grot”. Towarzyszy nam tu dziś wielu partnerów. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejsze wydarzenie i służą swoją wiedzą, a także prezentują i wyjaśniają działanie zgromadzonych tu dzisiaj akcesoriów – zarówno do obrony, jak i ratowania życia. Buduje to pozytywny wizerunek wojska i wszystkich służb. Życzę udanej zabawy i owocnej edukacji – mówiła, podczas oficjalnego otwarcia imprezy, Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Wśród jednostek wojskowych, których przedstawiciele byli obecni w naszym mieście znalazły się: 34 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej  w Bytomiu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chorzowie, 6 Batalion Powietrznodesantowy im. gen. Edwina Rozłubirskiego, 5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach, Fundacja Combat Alert z Bytomia, Grupa Militarna “Południe” i Garnizon Górnośląski. Nie zabrakło także piekarskich służb mundurowych reprezentujących Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich, Straż Miejską, Państwową Straż Pożarną, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Służbę Więzienną i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Nieodzowne wsparcie organizacyjne zapewnili Wolontariusze Gwoździa, którzy nie od dziś angażują się wydarzenia organizowane na terenie naszego miasta.

Chętni mogli zapoznać się z osprzętem spadochronowym, dowiedzieć się, jak rozpocząć służbę w wojsku, spróbować swoich sił w strzelaniu i zobaczyć radiostację. Atrakcji było jednak więcej, bo chętni mogli poćwiczyć umiejętność pierwszej pomocy, strzelać ze specjalnie na tę okazję przygotowanej broni. Duże zainteresowanie budzili też przedstawiciele ARMA Team, którzy przynieśli ze sobą stroje maskujące. Zdjęcia pamiątkowe robiło sobie wielu gości dzisiejszego wydarzenia – w tym Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Na wydarzeniu obecny był także Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie, który także zapoznawał się z kolejnymi stoiskami.

Uczestnicy zabawy mieli w czym wybierać, co dostarczyło dużo dobrej zabawy nie tylko najmłodszym, ale również starszym uczestnikom wydarzenia.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter