Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyPiknik Rodzinny “Piekary Razem” w przyszły weekend!

Piknik Rodzinny “Piekary Razem” w przyszły weekend!

Dodano: 20.09.2019 Autor: redaktorcentrum

Mieszkańcy Piekar Śląskich niejednokrotnie udowodnili, że potrafią wspólnie działać na rzecz osiągania ważnych celów. W przyszły weekend odbędzie się wydarzenie, które to potwierdzi. Mowa o Rodzinnym Pikniku “Piekary Razem”. 

Piknik Rodzinny “Piekary Razem”, który zorganizowany zostanie na terenie wokół Kopca Wyzwolenia, odbędzie się w sobotę, 28 września. W jego organizację zaangażowały się osoby skupione wokół dwóch społeczności – BP Grupa Bezpieczne Piekary i SPI Społeczna Piekarska Inicjatywa, których członkowie już niejednokrotnie udowodnili, że potrafią współdziałać dla wspólnego dobra miasta i jego mieszkańców. Wydarzeniu przyświecają trzy ważne przesłanki.

Pierwszą z nich jest zbiórka środków na rzecz Adriana – mieszkańca miasta, który po przebytej operacji został sparaliżowany i podejmuje wszystkie możliwe działania, by powrócić do dawnej sprawności. Jego historię opisano TUTAJ.

Drugim zamierzeniem, które chcą uskutecznić organizatorzy, jest przeprowadzenie zbiórki przedmiotów niezbędnych dla podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum Dla Dzieci Świetlikowo (pieluchy zwykłe (dada, pampers itp.), pieluchy Seni, octenisept, gaziki włókninowe, bandaże, opaski podtrzymujące, strzykawki, kremy dla dzieci, artykuły do prania (mleczko, płyny do płukania, proszki), sudocrem, chusteczki nawilżające, maseczki do podawania tlenu rozmiar S, maski do inhalacji rozmiar S).

Trzecią, niemniej ważną, intencją jest integracja mieszkańców miasta, którzy spotkają się w ważnym miejscu na mapie Piekar Śląskich i wspólnie spędzą czas przy wspólnym posiłku i zabawie. Szczegóły w mediach społecznościowych.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter