Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPortal prawny dla osób uciekających z Ukrainy

Portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy

Dodano: 05.05.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Юридичний портал для людей, які тікають з України. W obliczu trwającego kryzysu spowodowanego działaniami zbrojnymi Rosji w Ukrainie, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej uruchomiło bezpłatny Portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy – www.ukraina.interwencjaprawna.pl – dostępny  w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

Portal służy osobom pomagającym uchodźcom z Ukrainy. Stowarzyszenie oferuje bezpłatne, szybkie porady prawne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00, realizowane przez dedykowany formularz.

Proponuje również bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających, z zakresu prawa migracyjnego i azylowego,  w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci – migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są 24 godziny na dobę poprzez dedykowany formularz dostępny na ww. portalu.

Baza wiedzy (FAQ) / Інформаційна база
Szkolenia prawne dla pomagających / Тренінги допомагаючим
Szybka porada prawna dla organizacji i grup nieformalnych / Швидка юридична консультація для організацій та неформальних груп
Najnowsze zmiany w prawie / Зміни у законах

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter