Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyŚwięto Kolorów Holi

Święto Kolorów Holi

Dodano: 17.06.2022 Autor: Karolina Wieczorek

W  sobotę 18 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Święto Kolorów Holi czyli barwny festiwal obsypywania się proszkami we wszystkich kolorach tęczy. Na młodsze dzieci czeka również inna atrakcja – ogromna, dmuchana zjeżdżalnia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 na terenie stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich.
 
Święto Kolorów Holi to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, podczas której co 30 minut, na sygnał osoby prowadzącej wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Każdy z uczestników otrzyma wcześniej specjalny proszek, w skład którego wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka, czyli substancje bezpieczne i nieszkodliwe dla człowieka oraz zmywalne z ciała, włosów i ubrań.
 
Święto Holi wywodzi się z Indii i jest hinduistycznym świętem radości i wiosny, które w ostatnich latach rozprzestrzeniło się również w innych częściach świata. W Europie i Ameryce Północnej obchodzone jest jako święto szczęścia, miłości i kolorów, podczas którego ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć oraz obsypywać się kolorowymi proszkami.
 
18 czerwca w Piekarach oprócz Festiwalu Holi, dla dzieci przygotowana zostanie darmowa dmuchana zjeżdżalnia w kształcie i wyglądzie Trójgłowego Smoka. Wszystkie te atrakcje miały być dostępne dla dzieci 4 czerwca podczas świętowania Sportowego Dnia Dziecka. Jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne atrakcje zostały przełożone i odbędą się właśnie w najbliższą sobotę. Wszystkie dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy! Będzie kolorowo, wesoło i beztrosko.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter