Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoŚwiętowali Diamentowe i Złote Gody

Świętowali Diamentowe i Złote Gody

Dodano: 15.06.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Piekarski Urząd Stanu Cywilnego 15 czerwca zaprosił pary małżeńskie do świętowania Diamentowych i Złotych Godów. Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, podczas której gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Diamentowe Gody świętowali dziś Państwo: Amalia i Roman Mokrus, Magdalena i Zygmunt Fonfera, Hildegarda i Ewald Opolka oraz Elżbieta i Walter Nowaccy. Jubileusz Złotych Godów obchodzili z kolei Państwo: Teresa i Ryszard Świder, Krystyna i Piotr Pyrkos, Kornelia i Stefan Lizurek, Lidia i Jan Baranowscy, Anna i Tadeusz Witkowscy, Jadwiga i Karol Szreter, Maria i Jan Koryciorz, Teresa i Bernard Goralscy, Jadwiga i Stanisław Chmiel, Anna i Wiesław Jędrzejewscy, a także Elżbieta i Stanisław Skórka.

– Nie ma większego sukcesu życiowego i większego szczęścia niż ukochana osoba u boku oraz wieloletni, trwały związek. Bez względu na inne osiągnięcia: zawodowe czy naukowe, to wszystko jest niczym wobec tego czego dokonaliście – udowodniliście, że przysięga małżeńska jest najważniejsza. Jestem bardzo dumna, że w Piekarach Śląskich jest wiele wspaniałych par i możemy podawać Wasz przykład młodym ludziom, którzy w związki małżeńskie dopiero wstępują  – powiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Jubilaci Złotych Godów zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a aktu dekoracji dokonała Prezydent Miasta.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter