Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoSzybki paszport tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach

Szybki paszport tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach

Dodano: 10.07.2024 Autor: Daniel Pliszka

Od 17 lipca br. na Lotnisku Katowice-Pyrzowice uruchomiony zostanie punkt wydawania paszportów tymczasowych. To niezwykle korzystna wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy planują zagraniczne wakacje, ale zapomnieli paszportu, utracili go lub stwierdzili, że ich dokument jest nieważny.

Punkt paszportowy będzie zlokalizowany na drugim piętrze ogólnodostępnej części terminalu pasażerskiego B. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, co umożliwia wygodne skorzystanie z usługi przed zaplanowanym lotem. Aby uzyskać paszport tymczasowy, należy okazać ważny bilet lotniczy. Wypełnienie wniosku paszportowego zostanie wygenerowane elektronicznie na miejscu. Ponadto, konieczne będzie wykonanie zdjęcia do paszportu na miejscu, a pracownicy punktu sprawdzą również tożsamość osoby ubiegającej się o dokument. Opłata za wydanie paszportu tymczasowego wynosi 30 zł i można ją uiścić wyłącznie kartą płatniczą. Paszport tymczasowy jest ważny maksymalnie przez 365 dni, w zależności od indywidualnej sytuacji.

Nowa usługa ma na celu ułatwienie podróży i eliminację stresu związanego z problemami paszportowymi w ostatniej chwili. W sezonie wakacyjnym, kiedy wielu z nas wyjeżdża na urlop, zdarzają się przypadki, że termin ważności dokumentów podróżnych upływa lub dokumenty zostają zgubione. Dzięki punktowi paszportowemu na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, takie sytuacje nie muszą oznaczać rezygnacji z wymarzonych wakacji.

Otwarcie punktu paszportowego w na lotnisku w Pyrzowicach jest częścią szerszej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które wcześniej uruchomiło podobny punkt na Lotnisku Chopina w Warszawie. Warto podkreślić, że z warszawskiego punktu skorzystało już blisko 18 tys. osób, co świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu usługę.

Udostępnij artykuł