Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyTurniej Piłki Nożnej „Senegal Welcome to Piekary”

Turniej Piłki Nożnej „Senegal Welcome to Piekary”

Dodano: 28.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Senegal Welcome to Piekary” odbędzie się w sobotę 30 lipca o godzinie 11.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3. Przyjazd zawodników z Senegalu oraz turniej jest podsumowaniem kampanii pn. „Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi” prowadzonej przez Miejską Komendę Policji w Piekarach Śląskich.

Równość, tolerancja i szacunek– to hasła, które przyświecały piekarskim policjantom w ramach działań i akcji pn. „Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi” prowadzonej od 2019 roku. Pomysłodawczynią, inicjatorką oraz koordynatorką tej akcji jest funkcjonariuszka piekarskiej policji asp. Aleksandra Zydyk, która rozpoczęła działania trzy lata temu prowadząc prelekcje na temat rasizmu z młodzieżą z piekarskich placówek oświatowych oraz osobami starszymi z miejscowych klubów seniora.

30 lipca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się finał całej kampanii, czyli Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. W meczach rozgrywanych w ramach turnieju zmierzą się drużyny z różnych zakątków świata, między innymi z Senegalu, Ukrainy, Czech oraz Polski. Wszyscy zainteresowani będą mogli zasiąść na trybunach, dopingować zawodników oraz zobaczyć ich rywalizację. Ponadto podczas zawodów odbędą się Występy Mażoretek „Azaria” oraz pokazy i warsztaty żonglerki piłką. Na scenie zagrają: Zespół Lajkers, Darioo, Wiktor Trojanowski wraz z uczniami oraz Antonina Krzysztoń.

W dniu turnieju na uczestników, kibiców oraz przybyłych mieszkańców czekają liczne atrakcje, między innymi: miasteczko piłkarskie PZPN, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy oraz malowanie twarzy. Na terenie MOSiR odbędzie się także Festyn Charytatywny, na którym będą zbierane datki aby wesprzeć Fundację „Pomocne Wzgórza”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter