Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoUczennice piekarskiego MG nr 1 laureatkami ogólnopolskiego konkursu

Uczennice piekarskiego MG nr 1 laureatkami ogólnopolskiego konkursu

Dodano: 23.06.2017 Autor: Redaktor

Poznaliśmy wyniki V edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody
z historii najnowszej Polski w komiksie”. Uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich Julia Wojciechowska i Kamila Malorny
znalazły się w gronie laureatów konkursu w kategorii szkoły gimnazjalne.

Uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 1, Julia Wojciechowska i Kamila Malorny, znalazły się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”, który zorganizowany został przez Biuro Edukacji Narodowej IPN pod honorowym patronatem Ministra Edukacji.

Przedmiotem konkursu było wykonanie komiksu, którego realny bądź fikcyjny bohater jest uczestnikiem rzeczywistych wydarzeń historycznych ważnych dla dziejów naszego społeczeństwa. Praca Julii dotyczyła wydarzeń z roku 1956 w Polsce i na Węgrzech, Kamila postanowiła natomiast zainteresować jury naszym lokalnym bohaterem – Janem Skolikiem i przedstawić jego losy na tle historii Piekar w okresie międzywojennym.

Na konkurs w sumie napłynęło 290 komiksów z całego kraju. Komisja wyróżniła 54 prace (po 18 z każdej grupy wiekowej, tj. szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Uczennice oprócz nagród i dyplomów otrzymały zaproszenie na Festiwal Komiksów Historycznych i warsztaty prowadzone przez profesjonalnych autorów komiksów do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter