Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyUrodzinowa impreza Radia Piekary

Urodzinowa impreza Radia Piekary

Dodano: 04.09.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Stało się – Radio Piekary skończyło 25 lat! Z tej okazji nie mogło zabraknąć wyjątkowej urodzinowej imprezy. Pod Kopcem Wyzwolenia do późnych godzin wieczornych bawiło się mnóstwo mieszkańców naszego miasta, ale i gości z całego regionu. Publiczność rozpaliły występy Antonyego Esca, Kubańczyka, B.R.O., Soni Maselik oraz gwiazdy wieczoru zespołu Feel.

Wielkie hity, fantastyczna zabawa i moc wrażeń! Tak w skrócie można opisać pierwszy dzień 25. urodzin Radia Piekary, który rozpoczęł się w piątkowe popołudnie u stóp Kopca Wyzwolenia.

Impreza wystartowała Festiwalem Kolorów – Koloversi: połączenia muzyki z wyrzutem różnobarwnych proszków holi. Zabawa przeplatała się z kolejnymi występami muzycznymi.

Następnie na muzyczną scenę wkroczył Antony Esca, czyli młody raper, który zadebiutował w 2019 roku. Od tamtej pory wydał kilka singli, skutecznie przyciągając uwagę odbiorców. Po numerze “Show” i “Refren” wydał magnetyczny singiel “Paranoja”. Publiczność rozgrzał do czerwoności Kubańczyk, wykonawca najbardziej znany z utworu „Lady Pank”, który doczekał się drugiej części w 2021 roku. Młody raper zdecydowanie rozwinął się w swojej twórczości, czego efektem jest wypuszczenie dwóch albumów „Cały ja” oraz „Młody kot”, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród jego fanów. Jako kolejny piekarskiej publiczności zaprezentował się B.R.O. raper znany z takich kawałków jak: “Gorzka czekolada”, „Para Papa”, „Mój narkotyk”, „Wspólne niebo” czy „Droga do celu”.

Druga część wieczoru należała do Soni Maselik. Sonia to młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z Piekar Śląskich. Tworzy muzykę pop, jednak nie ogranicza się tylko do jednego kierunku i z łatwością odnajduje się również w gatunkach takich jak: rock, blues, jazz, gospel, house, dance czy nawet hip hop. Sonia wystąpi też w czasie tegorocznego Festiwalu w Opolu.

Gwiazdą wieczoru był zespół Feel, założony w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. Grupę uzupełniają klawiszowiec Łukasz Kożuch, basista Michał Nowak oraz perkusista Michał Opaliński. Nie mogło zabraknąć takich hitów jak: “A gdy jest już ciemno”, No pokaż na co Cię stać” czy “Jak anioła głos”. Przybyli na koncert bawili się w rytmach muzyki do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy, że byliście z nami pierwszego dnia i oczywiście zapraszamy na kolejne dwa dni urodzin. Już w sobotę i niedzielę szykujemy dla Was kolejną porcję atrakcji i świetnej muzyki. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Boys (sobota) i Baciary (niedziela).

Pełny Program 25. urodzin Radia Piekary

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter