Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportXIV edycja Festynu Rodzinnego „Niebieski Bajtel”

XIV edycja Festynu Rodzinnego „Niebieski Bajtel”

Dodano: 06.06.2024 Autor: Wojciech Maćkowski

8 czerwca od godz. 13.00 na stadionie klubu partnerskiego Ruchu Chorzów – KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie odbędzie się XIV już edycja Festynu Rodzinnego “Niebieski Bajtel“. Jednocześnie młodzi piłkarze z rocznika 2012 (i młodsi) zagrają o puchar Niebieskiego Bajtla! Turniej ten wpisał się na stałe do kalendarza wydarzeń w Piekarach Śląskich.
 
W turnieju zagra 8 drużyn z Piekarskich dzielnic i okolicznych miejscowości. Na zawodników będą czekać okazałe nagrody oraz medale dla każdego z graczy. Niebieski Bajtel tak samo jak w poprzednich latach, będzie połączony z piknikiem rodzinnym co oznacza moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.
 
Dla wszystkich dzieci będzie darmowy zamek dmuchany, prezentacja wozu strażackiego, malowanie twarzy, zabawy z animatorkami, konkurs podbijania piłki czy piłkarski dart. Oczywiście nie zabraknie też słynnego Adlera z gadżetami Ruchu Chorzów dla każdego Niebieskiego Bajtla. Na dorosłych podczas całego festynu będzie czekać nasza słynna strefa gastro, gdzie będzie można skosztować wyrobów z grilla, swojskiej grochówki czy schłodzić się zimnymi trunkami. Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych będzie pokaz sztuk walki, zorganizowany przez zawodnika i trenera klubu Shark Bytom Michała Żabińskiego. Po zakończonym turnieju czeka na Was koncert zespołu DNCHP.
Warto dodać, że cała inicjatywa jest zasługą kibiców Ruchu Chorzów z Piekar Śląskich, którzy serdecznie zapraszają całe rodziny do wyjścia z domu, aby spędzić aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Festyn Rodzinny Niebieski Bajtel odbywa się pod patronatem Ruch Chorzów, z którym Miasto Piekary Śląskie ma podpisaną umowę partnerską.
 
Patronat medialny nad Niebieskim Bajtlem objęli Niebiescy.pl, RUCH TV oraz Radio Piekary!
 
Zapraszamy w sobotę 8 czerwca na “Niebieskiego Bajtla”.

Udostępnij artykuł