Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaZapraszamy na Dni Piekar Śląskich!

Zapraszamy na Dni Piekar Śląskich!

Dodano: 11.07.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Już jutro zaczynają się Dni Piekar Śląskich 2019. Na naszej scenie pojawią się m.in. Andrzej Piaseczny, After Party, Monika Lewczuk oraz Masajah. Świetnej zabawy z pewnością nie zabraknie!

Dni Miasta 2019 odbędą się w dniach 12-14 lipca. Jak co roku, wydarzenie to zostanie zorganizowane na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3.

Tegoroczne święto Piekar Śląskich potrwa trzy dni. Już pierwszego z nich, 12 lipca, na naszej scenie zaprezentują się świetni artyści. Tego dnia wysłuchać będzie bowiem można utworów Mesajaha, Smolastego oraz Kartky’ego. Taki repertuar z pewnością przyciągnie liczne grono młodych piekarzan i zapewni im niezapomniane emocje.

Drugiego dnia – w sobotę (13 lipca) – stadion MOSiRu wypełniać będą taneczne brzmienia. Na piekarskiej scenie zobaczyć będzie można laureatów konkursów MDK, Festiwalu SPI nie ŚPI, a także piekarski zespół Tukej. Wieczór należeć będzie do Moniki Lewczuk oraz zespołu After Party, znanego z hitów takich jak: „Ona lubi pomarańcze” czy „Tylko ona jedyna”. Na zakończenie sobotnich koncertów przewidziana została dyskoteka plenerowa, którą poprowadzi, tak jak w roku ubiegłym, fantastyczny DJ Gruca.

Ostatni dzień piekarskiego święta będzie niezwykle zróżnicowany – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Imprezę rozpocznie bowiem tradycyjny już Festiwal Integracyjny Skrzydła, po którym na naszej scenie zobaczyć będzie można gwiazdy Radia Piekary – Dawida Janiaka i zespół Blue Party. O fantastyczne humory mieszkańców naszego miasta zadba też Cezary Pazura, który swym repertuarem rozśmieszy publiczność do łez. Niedzielny wieczór będzie także gratką dla wszystkich miłośników popu oraz rocka. To właśnie wtedy swe koncerty zagra zespół Akurat oraz gwiazda wieczoru – Andrzej Piaseczny.

Jak co roku, na zamknięcie imprezy zaplanowany został niezwykły pokaz laserowy.

Autobusy:
Na czas trwania Dni Miasta uruchomione zostają dodatkowe kursy linii autobusowych nr: 5, 73 i 114 z Piekar Śląskich (Osiedle Wieczorka Dworzec) do Tarnowskich Gór, Katowic, Bytomia i Radzionkowa. Autobusy te będą kursowały w godzinach późnowieczornych, do około godziny 24:00 w dniach 12 i 14 lipca oraz do około godziny 1:00 w nocy z 13 lipca na 14 lipca.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 12, 13 i 14 lipca (piątek, sobota i niedziela) linia autobusowa nr 780 będzie kursowała w Piekarach Śląskich na os. Wieczorka, w obu kierunkach, objazdem ulicą Papieża Jana Pawła II z pominięciem przystanku Piekary Śląskie Os. Wieczorka MOSiR.

Szczegółowy rozkład dodatkowych autobusów znaleźć można na stronie www.rj.metropoliaztm.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Dni Piekar Śląskich 2019!

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter