Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSport4. PKO Piekarski Półmaraton – biegowe święto miasta

4. PKO Piekarski Półmaraton – biegowe święto miasta

Dodano: 23.07.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

22 lipca na terenie miasta odbył się 4. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką. Na starcie pojawiło się ponad 900 biegaczy, rywalizujących na dystansie półmaratońskim oraz 10 km. To było prawdziwe święto biegowe w Piekarach Śląskich.

Punktualnie o godzinie 21.00 linię startu przekroczyli biegacze rywalizujący w 4. PKO Piekarskim Półmaratonie i Nocnej zaDyszce (dystans 10 km). Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Sląskich, która stanęła do biegu na dystansie biegu na 10 km, a finalnie ukończyła go z czasem 46 minut i 38 sekund co dało pierwsze miejsce w kategorii. Równie świetny czas w półmaratonie odnotował radny Andrzej Wymysło – 1:35.20 i jednocześnie zwyciężył w swojej kategorii.

Trasa sobotnich biegów prowadziła ulicami naszego miasta. Start i meta znajdowały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3. Zawodnicy pomknęli ulicami: gen. Maczka, Jana Pawła II, Bytomską, Józefską i ponownie wrócili na stadion MOSiRu ulicą Jana Pawła II. Uczestnicy Półmaratonu musieli pokonać tę trasę dwukrotnie, dodatkowo zaliczając tak zwaną „agrafkę” przy Kopcu Wyzwolenia. Podbieg pod Kopcem Wyzwolenia to już tradycyjny znak firmowy naszego biegu, a wdrapanie się pod tą “ścianę” w dobrym tempie to nie lada wyzwanie.

Wśród mężczyzn 4. PKO Piekarski Półmaraton wygrał Stanisław Piela z czasem 1:13:04. Drugie miejsce należy do Adrew Kurowski 1:15:46, zaś trzecie do Pawła Wylężka, który pokonał trasę z czasem 1:17:11. Z kolei wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Bodnar, która przebiegła trasę w czasie 1:26:49. Obok niej, na podium stanęły Dominika Brol 1:28:02 oraz Anna Waliduda 1:30:14.

Na dystansie dziesięciu kilometrów (Nocna zaDyszka) w klasyfikacji mężczyzn najszybszy okazał się Abderrahim Elasri 32:49, który  wyprzedził Matusza Pawełczaka 33:21. Tuż za nimi na metę przybiegł Andrzej Nowak z czasem 34:43. Najlepszą wśród kobiet była Barbara Pawełczak, która zakończyła bieg z czasem 36:31. Tuż za nią na linii mety znalazły się Magda Skorek 42:22 i Dorota Redzik 42:31.

Wielu uczestników zaprezentowało się w naszych unikatowych koszulkach przygotowanych specjalnie na ten bieg, każdy kto przekroczył metę otrzymał pamiątkowy medal, na którym mógł wygrawerować czas osiągnięty w zawodach.

Po dekoracji zwycięzców rozlosowano też dodatkową nagrody w postaci vouchera wakacyjnego dla dwóch osób na wakacje w Hiszpanii w 2023 r. ufundowaną przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich.

Wyniki klasyfikacji ogólnej zawodów można obejrzeć na stronie Timing4U

Wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział i już dzisiaj zapraszamy na kolejny piekarski półmaraton w 2024 r.

Organizatorami wydarzenia były Miasto Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Stowarzyszenie APN Olimpia Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś, zaś sponsorem tytularnym Bank PKO. Biegi sponsorowała także Škoda Auto Śliwka.

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w zabezpieczeniu trasy biegu oraz organizacji imprezy: funkcjonariuszom piekarskiej Policji, żołnierzom 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia i 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej Piekary Śląskie, wszystkim pracownikom MOSiR Piekary Śląskie, pracownikom Urzędu Miasta Piekary Śląskie, pracownikom Ośrodka Kultury Andaluzja, OSP Brzeziny, OSP Dąbrówka Wielka, J Academy Piekary Śląskie oraz wszystkim wolontariuszom. Bez Was to wydarzenie nie doszłoby do skutku – jesteście wspaniali! Do zobaczenia za rok!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter