Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoAwaria wodociągowa w mieście

Awaria wodociągowa w mieście

Dodano: 23.09.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w wyniku prac na sieci magistralnej prowadzonych przez GPW.S.A. w Katowicach wystąpiło chwilowe zmętnienie wody, które dotąd objęło Kozłową Górę, os. Wieczorka i centrum miasta. Spodziewamy się rozszerzenia problemów na inne dzielnice miasta.

MPWiK przygotowuje się do przeprowadzenia płukania sieci, gdy tylko sytuacja się unormuje. Obecnie pracownicy piekarskich wodociągów dostarczają wodę pitną do szkół i przedszkoli, a mieszkańców w wodę pitną zaopatrywać będą beczkowozy MPWiK w Piekarach Śląskich, GPW S.A. w Katowicach i wypożyczone z sąsiednich miast.

Beczkowozy zostały zlokalizowane:
  • Plac Maryjny przy Bazylice,
  • Dworzec Autobusowy przy ul. Jan Pawła II,
  • przy ul. Kamiennej,
  • Jeden beczkowóz porusza się ulicami Kozłowej Góry, centrum i os. Wieczorka i zatrzymują w różnych punktach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pozostają w stałym kontakcie z GPW S.A. Informacje będziemy aktualizować na bieżąco.

W związku z pojawiającymi się pytaniami czy zmętniona woda jest bezpieczna dla zdrowia informujemy, że nie ma powodów do obaw, gdyż nie zmieniły się parametry bakteriologiczne wody.
Zmętnienie wody jest rezultatem zmiany ciśnienia oraz zmian kierunku przepływu wody, wynikającymi z prac wykonywanych na sieci Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. Zmiany sprawiają, że osad, który w normalnych warunkach eksploatacyjnych zalegałby w rurach, odrywa się od ścian i płynie wraz z wodą aż do kranu odbiorcy. Woda choć mętna nie jest zatem niebezpieczna dla zdrowia.
 
UWAGA! Od piątku (23.09) do poniedziałku (26.09) do godz. 7.00 w sprawach związanych ze zmętnieniem wody należy dzwonić wyłącznie na numery Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego tel. 32 287 13 08 lub 601 503 475.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter