Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoBezpieczne Piekary. Policyjne podsumowanie 2019

Bezpieczne Piekary. Policyjne podsumowanie 2019

Dodano: 10.01.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich podsumowali dane dotyczące 2019 roku. Podkreślają, że wzrosło bezpieczeństwo na naszych drogach.

W trakcie spotkania podsumowującego stan bezpieczeństwa na terenie naszego miasta w 2019, które zorganizowane zostało dziś w gmachu komendy piekarskiej policji, mundurowi podkreślili, że w tym czasie na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego.

Szczególną uwagę zwrócono także na realizację innych zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zaznaczono, że służby szczególną uwagę zwracają cały czas na pieszych korzystających z przejść zlokalizowanych na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście: Wyszyńskiego, Bytomskiej, Obwodowej, Jana Pawła II i Oświęcimskiej, gdzie prowadzone są wzmożone kontrole i akcje profilaktyczne.

Nie zabrakło także danych dotyczących znacznie większej ilości kontroli kierowców. Ich liczba wzrosła, w porównaniu z 2018 roku, o blisko 1000, co przekłada się na znacznie sprawniejsze eliminowanie nieodpowiedzialnych kierujących z ruchu drogowego. Dodatkowo piekarska policja w dalszym ciągu dokłada wszelkich starań do rozpowszechniania wiedzy na temat profilaktyki. Organizując spotkania i debaty poświęcone zagrożeniom, na które narażone są przedstawiciele różnych grup wiekowych (przedszkolacy, uczniowie czy seniorzy) przyczynia się do wzrostu świadomości społecznej.

W zorganizowanym dziś spotkaniu wzięli udział: Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski.

 

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter