Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoBezpłatna nauka pływania na basenie MOSiR

Bezpłatna nauka pływania na basenie MOSiR

Dodano: 19.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Lato to idealny okres na spędzanie wolnego czasu nad wodą. Pogoda dopisuje, warto więc korzystać z basenu plenerowego i wodnego placu zabaw Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 3. Nie umiesz lub boisz się pływać? Zapisz się na zajęcia! Miasto Piekary Śląskie zaprasza na bezpłatne lekcje nauki pływania dla dzieci w wieku 6-12 lat, które będą odbywały się przez dwa tygodnie, od poniedziałku – 25 lipca.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że pływanie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ta dyscyplina sportu to świetna zabawa stymulująca wytwarzanie endorfin w organizmie, czyli hormonów szczęścia. Ponadto pływanie poprawia pracę układu krwionośnego, odciąża stawy, działa korzystnie na kręgosłup i pomaga zachować prawidłową sylwetkę. Dzięki regularnemu pływaniu można zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru, miażdżycy czy otyłości. Poza tym poprawia koordynację ruchową i wytrzymałość oraz zwiększa wydolność płuc.

Miasto Piekary Śląskie wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Piekary Śląskie oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszają na zajęcia i bezpłatną naukę pływania. Zajęcia będą odbywać się na basenie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3.
 
Bezpłatna wakacyjna nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym 6-12 lat:
  • I tydzień/turnus zajęć odbędzie się w dniach 25 – 29 lipca 
  • II tydzień/turnus zajęć odbędzie się w dniach 1 – 5 sierpnia
  • zajęcia będą trwały od godz. 8.30 – 9.15 – pierwsza grupa oraz 9.15 – 10.00 – druga grupa.
  • w zajęciach każdej grupy może wziąć udział maksymalnie 15 dzieci

Zapisy na lekcje nauki pływania przyjmowane są w Dziale Promocji i Sportu MOSIR od poniedziałku do piątku pod nr tel 32 768 10 10 w godz. 7.30 – 15.30. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter