Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoBezpłatne badania mammograficzne – 23.09

Bezpłatne badania mammograficzne – 23.09

Dodano: 15.09.2022 Autor: Karolina Wieczorek

23 września br. w godzinach 8.30 – 14.00 przy markecie Kaufland, ul. Bytomska 41 stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku 50-69 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi). Akcja prowadzona jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Do bezpłatnej mammografii finansowanej przez NFZ uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Piekary Śląskie – 23 września 2022 w godzinach od 8.30 do 14.00 przy przy markecie Kaufland, ul. Bytomska 41.

Zapraszamy do rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie internetowej www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter