Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoBożonarodzeniowy kiermasz w siedzibie WTZ

Bożonarodzeniowy kiermasz w siedzibie WTZ

Dodano: 04.12.2017 Autor:

Wieńce adwentowe, ozdoby choinkowe, stroiki, choinki z oświetleniem, niepowtarzalna ceramika, kartki świąteczne, witraże czy unikatowe przedmioty z drewna, szkła i filcu. To tylko niektóre z ozdób, wykonanych własnoręcznie przez osoby niepełnosprawne – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Podczas sobotniego kiermaszu, piekarzanie oraz mieszkańcy okolicznych miast mieli okazję podziwiać oraz zakupić ich niezwykłe dzieła.

Świąteczne kiermasze organizowane przez koło WTZ w Piekarach Śląskich stały się już tradycją. W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, osoby niepełnosprawne intelektualnie – uczestnicy warsztatów – w ramach spotkań przygotowują mnóstwo wyjątkowych ozdób. Zwieńczeniem ich pracy jest świąteczny kiermasz, który w tym roku odbył się w minioną sobotę. Jak co roku, wydarzenie to przyciągnęło tłumy piekarzan, którzy mieli okazję nabyć wyjątkowe i oryginalne drobiazgi oraz dekoracje.

Kiermasz odbył się w siedzibie WTZ w Dąbrówce Wielkiej przy ulicy Przyjaźni 48. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby i rozwój działalności stowarzyszenia, a tym samym przysłużą się integracji środowiska osób niepełnosprawnych w naszym mieście.

Jak co roku, kiermasz odwiedziła również Prezydent Miasta Piekary Śląskie – Sława Umińska-Duraj.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter