Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoBudujemy i remontujemy piekarskie drogi

Budujemy i remontujemy piekarskie drogi

Dodano: 10.07.2024 Autor: Wojciech Maćkowski

W minionych latach wydaliśmy na drogi 52 miliony złotych. Wyremontowaliśmy i wybudowaliśmy aż 32 km ulic. Pozyskaliśmy blisko 30 mln. zł na ich modernizację. Etapami remontujemy ulicę Bytomską. W tym roku przebudowaliśmy ją na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Tarnogórskiej za kwotę 1.990.000 zł. Przebudowano też odcinek ul. Tarnogórskiej od ul. Brynickiej do ul. Pokoju za około 950.000 zł ponadto właśnie rusza remont Tarnogórskiej od ul. Bytomskiej do rejonu ul. Zgrzebnioka za około 460.000 zł.

W latach 2022-2024 realizowane były: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa, Jasna, Cicha, Darwina, a także Kawalca i Radzionkowska.

Etapowo remontujemy też jedną z głównych ulic miasta – Bytomską. W 2022 r. przebudowaliśmy pierwszy odcinek od ronda Kopalni Julian do ul. Wyszyńskiego, zakończył się też drugi etap modernizacji od ul. Wyszyńskiego do ul. Pod Lipami.

Ul. Sadowskiego na odcinku od ul. Stalowej do ul. Szybowej także uzyskała nową nawierzchnię. Inwestycja realizowana była w ramach Funduszu Odporności na rok 2024 i kosztowała koszt realizacji wynosi 723 503,23 zł.

Trwają też prace przy budowie połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW 911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej. To zadanie zostanie sfinalizowane pod koniec 2024 r. i pochłonie ponad 15 mln – na nie również uzyskaliśmy środki zewnętrzne.

Na wyremontowanych odcinkach Przyjaźni i Długosza odnowiono nawierzchnię poprzez wykonanie nakładek asfaltobetonowych. W przypadku ulicy Wyszyńskiego przeprowadzono remont nawierzchni zatoki autobusowej wraz z nawierzchnią jezdni na jej wysokości. Suma kosztów wykonanych zadań związanych z odnową jezdni wyniosła 800.000 zł.

W 2024 r. wykonamy modernizację ulic Kotuchy i Roździeńskiego za 11.270.000 zł. Także odcinek ul. Oświęcimskiej od ul. Władysława Reymonta do ul. Trzech Bohaterów zostanie w tym roku przebudowany.

Widać ile w ostatnich latach zainwestowano w drogi, ale potrzeby są nadal ogromne, toteż nadal będziemy inwestować w nasz układ drogowy.

Udostępnij artykuł