Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKultura„Dąbrówka Wielka we wspomnieniach jej mieszkańców”

„Dąbrówka Wielka we wspomnieniach jej mieszkańców”

Dodano: 22.06.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W czwartek 23 czerwca o godz. 16.00 w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej odbędzie się spotkanie promujące książkę pt. „Dąbrówka Wielka we wspomnieniach jej mieszkańców”. Środki na wydanie publikacji promującej kulturę regionalną pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowanie w wysokości 15.000 zł Dzielnicowy Dom Kultury pozyskał z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie w ramach Programu Funduszu Patriotycznego.

Promowanie kultury regionalnej, upowszechnianie wiedzy historycznej i śląskiego dziedzictwa kulturowego oraz ocalenie od zapomnienia tradycji i przekazanie jej kolejnym pokoleniom to ponadczasowe cele przyświecające realizacji publikacji. Zawarte w książce informacje to żywe i barwne opowieści mieszkańców, które pochodzą z przekazu ustnego oraz spisanych wcześniej wspomnień. Publikacja jest lekcją historii dla młodego pokolenia, ale także okazją   powrotu do dawnych lat i wspomnień najstarszej społeczności lokalnej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter