Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDefibrylatory pomogą uratować życie

Defibrylatory pomogą uratować życie

Dodano: 19.06.2017 Autor: Redaktor

Piekarski Oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazał instytucjom miejskim sześć automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, pomagających uratować życie osób, u których doszło do zatrzymania krążenia.

W ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku piekarski WOPR przekazał sześć automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED) do instytucji miejskich, z których korzysta wielu piekarzan.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Miejsca w Piekarach Śląskich, do których trafiły defibrylatory: MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, hala sportowa MOSiR przy ul. Jerzego Ziętka, obiekt sportowy MOSiR przy ul. Szymanowskiego 2b, Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 (basen), filia MDK w Kozłowej Górze, Ośrodek Kultury „Andaluzja”.

W każdym z miejsc, gdzie znalazł się defibrylator jest odpowiednia szafka zamykana na klucz z defibrylatorem oraz instrukcja postępowania. Piekarscy ratownicy czuwają nad odpowiednim stanem technicznym urządzeń.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter