Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDelegatura NFZ w Piekarach Śląskich jest już dostępna dla mieszkańców

Delegatura NFZ w Piekarach Śląskich jest już dostępna dla mieszkańców

Dodano: 02.08.2017 Autor: acuda

1 sierpnia Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Piekarach Śląskich zaczął obsługiwać mieszkańców naszego rejonu. Znajduje się on przy ulicy Kościuszki 22. Mieszkańcy Piekar i okolic dzięki gościnności prezydent Sławy Umińskiej-Duraj mogą teraz szybciej i sprawniej uzyskać niezbędne dokumenty z zakresu ubezpieczenia zdrowotnego. Wcześniej, aby załatwić sprawy z tym związane piekarzanie musieli udać się do Bytomia. W tej chwili, delegatura w Piekarach jest instytucją NFZ nadrzędną dla Bytomia, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, powiatu tarnogórskiego i powiatu będzińskiego.

– Dlaczego Piekary Śląskie? Jeżdżę po całym województwie i przyglądam się, jak miasta organizują sobie ochronę zdrowia. W Piekarach budowany jest nowy szpital, a piekarska „urazówka” to największy szpital na Śląsku, jeden z najlepszych w Polsce. Widzę co pani prezydent robi dla miasta, jak bardzo się dla miasta i dla mieszkańców stara.  Przyszedłem do pani prezydent. Zobaczyłem akceptację, chęć i wolę współpracy i tak powstały wspólne plany – wyjaśnił Dyrektor Śląskiego OW NFZ Jerzy Szafranowicz.

Delegatura obsługuje interesantów w zakresie wydawania europejskich kart ubezpieczenia zdrowotnego oraz elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego. Pracownicy mogą również prowadzić postępowania wyjaśniających ZUS/KRUS w sprawie ustalenia okresu podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego, wydawać i rejestrować formularze serii E-100 i poświadczenia. Na miejscu można otrzymać także dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta oraz zarejestrować zlecenia na zaopatrzenia w wyroby medyczne, otrzymać skierowanie na leczenie uzdrowiskowe czy podpisać umowę o dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.

Przedstawiciele Świadczeniodawców Śląskiego OW NFZ ze szpitali, poradni i gabinetów mogą w tym miejscu podpisać umowy na świadczenia medyczne oraz na wystawianie recept refundowanych i dostępu do portalu, aptekarze z kolei przekazać wnioski refundacyjne dot. leków.

– Bez życzliwości dyrektora Jerzego Szafranowicza dla Piekar tej delegatury by nie było. NFZ to instytucja, która dotyczy wszystkich, stąd mam nadzieję, że będzie to punkt nie tylko dogodny do załatwienia spraw dla mieszkańców Piekar, ale też dla mieszkańców innych miast. Życzę pracownikom, którzy będą tutaj wykonywać swoje obowiązki wytrwałości, sił i cierpliwości – powiedziała Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

W oficjalnym otwarciu delegatury, które odbyło się 24 lipca, uczestniczyli m.in.: Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Barbara Dziuk – Poseł na Sejm RP, Jerzy Polaczek – Poseł na Sejm RP, prof. nadzw. dr hab. n. med. Bogdan Koczy – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, Zbigniew Żołnierczyk – Prezes Zarządu Piekarskiego Centrum Medycznego Sp.z.o.o., dr inż. Piotr Buchwald – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie i radni: Natalia Ciupińska-Szoska, Łukasz Ściebiorowski, Helena Warczok, Czesław Wymysło, Krzysztof Seweryn oraz mieszkańcy Piekar Śląskich.

Poniżej zamieszczamy dane teleadresowe piekarskiej jednostki:

ul. Kościuszki 22, 41-940 Piekary Śląskie
tel. 32 782 48 70, 32 782 48 71, 32 782 48 72
fax 32 782 48 74, 32 782 48 75

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter