Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaDni Piekar Śląskich 2017: Na finał Vox i Kombii ZDJĘCIA I FILMY

Dni Piekar Śląskich 2017: Na finał Vox i Kombii ZDJĘCIA I FILMY

Co to był za dzień! Mnóstwo dobrej muzyki i wspaniałej zabawy czekało dziś na mieszkańców naszego miasta i nie tylko na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas Dni Piekar Śląskich 2017.

Niedzielne świętowanie rozpoczęła Śląska Gala Biesiadna. Wystąpili: Arkadia Band, Bernadeta Kowalska, Duet Karo, Grzegorz Poloczek, Wesoła Biesiada, Magdalena Pal, Weronika, Stach, Zespół Ed-Ka, Katarzyna Piowczyk, Tim Fabian, New For You, Jinks. Następnie zagrał Big Band Darka Barwińskiego.

Pierwszą gwiazdą wieczoru był zespół Vox. Legendarna grupa powstała w 1978 roku. Vox przez wszystkie lata swojego istnienia wygrywał plebiscyty radiowe, telewizyjne i prasowe. Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Znany jest m.in. z takich przebojów: „Szczęśliwej drogi już czas”, „A ty kochaj mnie” i „Bananowy song”.

Dni Piekar Śląskich 2017 zakończył koncert zespołu Kombii z Grzegorzem Skawińskim na czele. Nie zabrakło takich utworów jak „Black and white”, „Pokolenie” czy „Sen się spełni”. Publiczność zgromadzona pod sceną w Piekarach Śląskich śpiewała niemal każdy utwór razem z grupą. Koncert nagrodzony został wielkimi brawami.