Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyDni Piekar Śląskich i urodziny Radia Piekary

Dni Piekar Śląskich i urodziny Radia Piekary

Dodano: 25.04.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Po dłuższej przerwie wraca do nas największa impreza Piekar Śląskich – Dni miasta, które w tym roku dla lepszego efektu połączone są z 27. urodzinami Radia Piekary. Weekend 12-14 maja w Piekarach Śląskich zapowiada się wyjątkowo rozrywkowo, pod Kopcem Wyzwolenia zagrają: Enej, Sławomir i Baciary, ale też wielu wielu innych wykonawców. Będzie się działo – nie może Was zabraknąć!

Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek 12 maja od 27. urodzin Radia Piekary, dwa kolejne dni czyli sobota i niedziela to już Dni Miasta. Jednym słowem atrakcje muzyczne i dobra zabawa gwarantowane! Występy zaproszonych artystów odbędą się na scenie pod Kopcem Wyzwolenia.

Szczegółowy program:

12 maja – piątek – 27. Urodziny Radia Piekary

Zaczynamy od godziny 17.00. Tego dnia na scenie głównymi gwiazdami będą zespół Enej – polski zespół, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Zespół znany jest z takich przebojów jak “Tak smakuje życie” czy “Symetryczno-Liryczna”.

Drugą najważniejszą gwiazdą tego dnia będzie Skolim – wykonawca muzyki disco polo i dance. Znany jest z takich utworów jak “Nie dzwoń do mnie mała” czy “Kiss me Baby”. Jego utwory osiągają miliony wyświetleń na portalu YouTube!

Poza tymi artystami na scenie pojawią się:

B.R.O. – autor takich utworów jak “Jeszcze będzie pięknie”, “Zapamiętaj mnie” czy “Pierwszy Raz”;

Nowator – wykonawca, który dał dotąd poznać się jako wszechstronny wykonawca, którego jednym z najnowszych utworów jest “Ay Amor”;

WonerS – artysta młodego pokolenia, który nagrał m.in. utwór “Szalony weekend” 

Coast Patrol – zespół, który otrzymał w 2022 roku nagrodę Miejskiego Dom Kultury w Piekarach Śląskich i Radia Piekary, dzięki czemu wystąpi podczas tegorocznych Urodzin Radia Piekary.

Zwieńczeniem tego dnia będzie Hello Party.

13 maja – sobota – Dni Miasta

Startujemy o godzinie 16.00. Głównymi gwiazdami będą: Sławomir – swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center na Long Island. Po wielu sukcesach w USA, zdobyciu szerokiej publiczności i fanów, szczególnie ze środowiska polskich kierowców trucków Sławomir przygotował pierwszy singiel na rynek ojczysty pt. “Megiera”. Utwór z miejsca podbił serca polskich słuchaczy. W teledysku do utworu udział wzięły gwiazdy polskiego kina Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz muza artysty Kajra. Zdjęcia do klipu odbyły się we wsi Konina a budżet klipu przekroczył 15 000$ W Ojczyźnie Sławomir występuję z zespołem “Trzymamy się Zapały”, który tworzą czołowi muzycy z Warszawy. Po przyjeździe do Ojczyzny Sławomir został godnie powitany w programie “Jaka to melodia”, gdzie promował drugi singiel “Ni mom hektara”, który jest zwiastunem debiutanckiej płyty. Jego najnowszym utworem jest “Cudowronek”.

Na scenie pojawi się także Extazy – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance, który znany jest m.in. z utworu “Piąta nad ranem”

Ludzie – drugi z zespołów, który został doceniany podczas finału przeglądu SPI nie ŚPI organizowanym w Ośrodku Kultury Andaluzja

Freaky Boys – formacja powstała w 2011 roku. Początkowo grupa bawiła publiczność swoimi występami w dwuosobowym składzie, prezentując swoje dance-owe utwory, z których najnowszy to “Wypijmy za to”.

D-Bomb – polska grupa wokalno-taneczna reprezentująca swoją twórczością styl dance, a od 2009 roku także muzykę disco polo, którego jednym z najbardziej znanych utworów jest “O Ela, Ela”.

Zwieńczeniem tego dnia będzie Hello Party.

14 maja – niedziela – Dni Miasta

Ostatniego dnia początek zabawy zaplanowano na godzinę 14.00. Wśród największych gwiazd:

Baciary – polski zespół folklorystyczny założony przez braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu. W swojej muzyce oraz strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej.

Capitan Folk –  projekt łączący w sobie dwa nurty muzyczne – muzykę biesiadną i rytmy wojskowe, którego jednym z utworów jest “Bo jo Cię kochom”:

Ponadto Nika – autorka utworu “Ajajaj”, Laura Gajowska – artystka doceniona podczas finału przeglądu SPI nie ŚPI organizowanym w Ośrodku Kultury Andaluzja, Spontan, Rompey, a także piekarskie zespoły regionalne, mażoretki “Azaria” i Górnicza Orkiestra Dęta “Piekary – Julian”.

A tak bawiliście się w zeszłym roku:

Ponadto czeka na Was, wiele innych atrakcji, między innymi: czeski Luna-Park – największe objazdowe wesołe miasteczko, zabawy i animacje dla dzieci, dmuchańce oraz strefa gastronomiczna, w której każdy znajdzie coś smacznego dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

∗ ∗ ∗
UWAGA – zmiany w organizacji ruchu drogowego!

W związku z organizowanymi w dniach 12-14 maja imprezami: Dniami Miasta oraz 27. urodzinami Radia Piekary na terenie Kopca Wyzwolenia wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911 na ul. Wyzwolenia oraz na ul. Do Kopca Wyzwolenia.

Na sąsiadującym z Kopcem odcinku ul. Jana Pawła II wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Na ww. odcinku, od ul. Inwalidów Wojennych do DW 911, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.

Na ul. Jana Pawła II parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911). Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II zostanie wygrodzona bez możliwości parkowania.

Ponadto na ul. Wyzwolenia obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od drogi DW 911. Na odcinku od DW 911 do ul. Chopina. Dozwolone będzie parkowanie na odcinku DW 911 – ul. Do Kopca Wyzwolenia.

Dodatkowo ul. Do Kopca Wyzwolenia zostanie wyłączona z ruchu. Nie będzie możliwości parkowania przy Kopcu Wyzwolenia.

Zmiany w ruchu obowiązywać będą od 12 maja od godziny 6.00 do 15 maja do godziny 6.00.

∗ ∗ ∗

UWAGA – zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej!

Dotyczy linii autobusowych 5 i 114

W nocy z 12 na 13 maja, z 13 na 14 maja oraz z 14 na 15 maja 2023 r. w celu umożliwienia dojazdu oraz powrotu uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii autobusowych 5 oraz 114:

 • w nocy z 12 na 13 maja oraz z 13 na 14 maja:
  – uruchomiony zostaje dodatkowy kurs linii autobusowej 5 w relacji: Świerklaniec Park (00:22) – Piekary Dwór (00:30) – Katowice Plac Wolności (01:20),
  – uruchomiony zostaje dodatkowy kurs linii autobusowej 5 w relacji: Katowice Plac Wolności (01:21) – Świerklaniec Park (02:22),
  – uruchomiony zostaje dodatkowy kurs linii autobusowej 114 w relacji: Osiedle Wieczorka Dworzec (00:27) – Piekary Dwór 00:30 – Bytom Dworzec 00:50,
  – uruchomiony zostaje dodatkowy kurs linii autobusowej 114 w relacji: Bytom Dworzec 00:51 – Osiedle Wieczorka Dworzec 01:15
 • w nocy z 14 na 15 maja:
  – kurs linii autobusowej 5 o godz. 23:02 z Tarnowskie Góry Dworzec wydłużony zostaje do przystanku Katowice Plac Wolności,
  – uruchomiony zostaje dodatkowy kurs linii autobusowej 5 w relacji: Katowice Plac Wolności (00:24) – Świerklaniec Park (01:25),
  – kurs w relacji Dołki Kaplica (23:52) – Świerklaniec Park (00:27) zostaje zawieszony.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter