Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportFinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży za nami!

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży za nami!

Dodano: 02.07.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Najlepsi młodzieżowi sztangiści przyjechali do Piekar Śląskich, by zmierzyć się w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Od 29 czerwca do 1 lipca, na pomoście hali sportowej MOSiR w 16 kategoriach wagowych zmierzyło się 61 kobiet oraz 128 mężczyzn, wyłonionych w eliminacjach strefowych.

W tym roku gospodarzem zawodów było województwo śląskie, a organizatorem finałów było miasto Piekary Śląskie i klub GKS Transbed “Andaluzja” Brzozowice-Kamień, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów oraz Śląskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów i Śląską Federacją Sportu.

W piątek, 29 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonali Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra i Prezes Ślaskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz. Tego dnia, oprócz uroczystego otwarcia, odbyły się także rozgrywki kobiet w 8 kategoriach wagowych. W punktacji Sinclaira wśród dziewcząt najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza). Tuż za nią na podium znalazła się Rutkowska Paulina i Rutkowska Milena, zawodniczki klubu CLKS Mazovia Ciechanów.

W kolejnych dniach zmagań, swoich sił w podnoszeniu ciężarów próbowali mężczyźni. W sobotę, na pomoście zaprezentowało się 82 uczestników, wśród których byli także reprezentanci śląskich klubów. W kat. 62 kg. na pomoście walczył, Maksymilian Kafka z GKS Transbed “Andaluzja” Brzozowice-Kamień Piekary Śląskie, który uplasował się na siódmej pozycji z wynikiem 72 kg w rwaniu i 93 kg w podrzucie. W kat. 69 kg Mateusz Malik (z CKS Slavia Ruda Śląska) uplasował się na pozycji 22 z wynikiem 63 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie. W kat. 85 zaprezentowało się kolejnych dwóch reprezentantów GKS Transbed “Andaluzja”: Paweł Dulęba, który wyrwał 80 kg i podrzucił 107 kg, co ostatecznie przełożyło się na dwunastą lokatę. Niestety zawodów nie ukończył Marcel Widera, który spalił trzy podejścia do rwania na ciężarze 100 kg. Największym ciężarem jaki oglądaliśmy tego dnia to 155 kg w podrzucie zawodnika KS Budowlani Opole Dominika Kmit w kat. 77 kg.

W niedzielnych zmaganiach, w ostatnich trzech kategoriach wagowych, złote medale zdobyli – kat. 94 kg Łukasz Hyla (LKS Dobryszyce) 285 kg (125 kg + 160 kg). W kategorii 105 kg złoto wywalczył Patryk Bareja (SKS Feniks Siedlce) 275 kg (125 kg + 150 kg), a w kat. + 105 kg najlepszy okazał się Jakub Zieliński (MALKS Tytan Oława) 313 kg (140 kg + 173 kg).

– Gratuluję wszystkim medalistom, a złotym w szczególności! Gratulacje dla wszystkich trenerów.  Dziękuję na piękną walkę wszystkim uczestniczkom i uczestnikom tego turnieju, sędziom, młodzieży z obsługi, zawodniczkom i zawodnikom klubu GKS Andaluzja Transbed za “opiekę! Ludzie w Piekarach pokazali, jak organizować zawody. Zresztą tu zawsze „wychodzą” duże ciężarowe imprezy, często dźwiga się w Piekarach w różnych turniejach dla młodzieży i dorosłych. Jest w mieście klimat i dobre traktowanie podnoszenia ciężarów i klubu Andaluzja Transbed. Wielka w tym zasługa trenera Jacka Mazura. Wielkie dzięki trenerze, dziękuję Arturze Borecki, słowa uznania kieruję do pana Łukasza Ściebiorowskiego. Dobra robota, panowie – powiedział prezes PZPC Mariusz Jędra.

Podczas wydarzenia obecni byli piekarscy radni: Maciej Czempiel, Stanisław Plajzner, Adrian Szastok, Andrzej Wymysło oraz Jerzy Krauza. Wśród gości znaleźli się także: radny Sejmiku Województwa Śląskiego Janusz Pasternak, dyrektor MOSiR Łukasz Tomczyk, dyrektor MSP nr 14 Dariusz Bednarski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie Daniel Pliszka, jak również mieszkańcy miasta, kibice i sympatycy sportu.

Zachęcamy również do zobaczenia obszernej fotorelacji z wydarzenia: TUTAJ

Szczegółowe wyniki zmagań sztangistów można zobaczyć w załącznikach poniżej.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter