Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoGdzie po kartę ŚKUP?

Gdzie po kartę ŚKUP?

Dodano: 21.04.2016 Autor: Redaktor

Od 1 maja organizator komunikacji publicznej – KZK GOP rozpoczyna
wycofywanie z obiegu papierowych biletów okresowych. Wszystkie zastąpią
bilety elektroniczne dostępne na Śląskiej Karcie Usług Publicznych.
Takich kart wydano już ponad 40 tysięcy.

Trudno sprecyzować, ile z nich nabyli mieszkańcy Piekar
Śląskich, ale cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.
W naszym mieście kartę imienną – poza stroną internetową www.kartaskup.pl (gdzie system podpowie nam krok po kroku, co zrobić, żeby założyć kartę spersonalizowaną) możemy wyrobić w Punkcie Obsługi Klienta mieszczącym się na ul. Śląskiej 1. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątek od godz. 8 do 18, a w soboty od godz. 9 do 15. Tylko tam można wypełnić wniosek i odebrać kartę imienną, odblokować ją oraz zwrócić.

Osoby chętne do zakupu karty niespersonalizowanej mogą skorzystać z dwóch stacjonarnych automatów do doładowywania kart. Znajdują się one w rejonach przystanków autobusowych na ulicach Bytomskiej oraz Wyszyńskiego. Trzeci automat zostanie umieszczony na Osiedlu Wieczorka w rejonie budowanego dworca autobusowego. W tego typu automatach wprawdzie nie złożymy wniosku o kartę imienną, ale – podobnie jak w Punktach Obsługi Klienta, możemy doładować kartę dowolną kwotą, kodować na niej bilety elektroniczne, uzyskać wszystkie informacje związane z działaniem systemu i obsługą kart oraz ewentualnie ją zablokować.

Śląska Karta Usług Publicznych to wspólny projekt 21 miast oraz KZK GOP-u. Jest używana w środkach komunikacji miejskiej, można nią płacić za parkowanie, z czasem będzie można też płacić nią w instytucjach kultury i sportu.

W Piekarach Śląskich znajduje się 26 punktów, gdzie można kupić kartę niespersonalizowaną (ich wykaz znajduje się tutaj). Minimalna kwota doładowania na karcie wynosi 20 zł.

Śląska Karta Usług Publicznych to wygoda dla tych, którzy nie mając przy sobie drobnych, muszą zapłacić za parkowanie w całej aglomeracji albo za bilet komunikacji miejskiej. Używa się jej podobnie jak karty bankomatowej – zbliżeniowo. Jeśli transakcja opiewa na kwotę powyżej 50 złotych, przy zakupie na przykład biletu okresowego, wówczas trzeba podać kod PIN, który ustala się przy odbiorze karty.

Szczegóły dotyczące kart ŚKUP dostane są na stronie https://portal.kartaskup.pl/

Udostępnij artykuł