Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaHappysad porwał tłum do zabawy ZDJĘCIA I FILMY

Happysad porwał tłum do zabawy ZDJĘCIA I FILMY

Dodano: 08.07.2017 Autor: acuda

„Zanim pójdę”, „Bez znieczulenia” czy „Taką wodą być” – to m.in. takie przeboje mogliśmy usłyszeć podczas koncertu zespołu Happysad podczas pierwszego dnia tegorocznego Święta Miasta.

Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w piątkowy wieczór zgromadził setki fanów legendarnej grupy.

– Cieszymy się, że jesteśmy w Piekarach Śląskich. To zawsze miło, że ktoś czeka i wita nas z otwartymi ramionami – mówił przed koncertem Jakub Kawalec – wokalista i gitarzysta. – Na każdym koncercie staramy się zagrać przekrojowy materiał. Mieszamy gatunki muzyczne, dlatego koncerty są różnorodne – energetycznie i emocjonalnie – dodał zapytany o to, jak będzie wyglądał występ zespołu.

Nie inaczej było w Piekarach Śląskich. Grupa zagrała nastrojowe ballady, ale były też mocne, gitarowe brzmienia. Publiczność bawiła się znakomicie, śpiewając razem z wokalistą niemal każdy utwór.

Przypomnijmy, że zespół Happysad został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. W lipcu 2004 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Promujący tę płytę singlowy utwór „Zanim pójdę” utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie. W kwietniu 2007 magazyn „Teraz Rock” uznał album „Wszystko jedno” za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W sumie zespół ma na koncie siedem albumów. Ostatni -„Ciało obce” – premierę miał 10 lutego tego roku. 31 marca we wrocławskim klubie Centrum Koncertowe A2 zespół zagrał swój tysięczny koncert.

Przed nami kolejna odsłona Dni Piekar Śląskich 2017. W sobotę odbędzie się Festiwal Skrzydła (godz. 15.00). Następnie wystąpią: zespół Tukej (18.00), Marcin Daniec (19.00), Margaret (20.00), Sonia Maselik (21.00) i Piękni i Młodzi (21.30). Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Udostępnij artykuł