Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportIII Piekarska Ustawka Sportowa

III Piekarska Ustawka Sportowa

Dodano: 24.03.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Wojciech Krawczyk – prezes WOPR Piekary Śląskie wraz Piekarskimi Kołami zapraszają na III Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 18.00. Wspólnie – rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez przemierzymy piekarskie ścieżki rowerowe. Zaczynamy w Parku w Kamieniu przy fontannie, a meta znajduje się przy budynku MOSiR ul. Olimpijska 3. Długość trasy to 6 km. Od godziny 16.30 w parku w Kamieniu będą czekać funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy oznakują Wasz rower zabezpieczając go przed kradzieżą.

Oznakowanie roweru jest szybkie i bezproblemowe, zatem zapraszamy wszystkich posiadaczy rowerów do wykonania tej procedury, dzięki której zabezpieczymy się przed ewentualną kradzieżą. Straż Miejska będzie na Was czekać od godziny 16.30, aż do startu Ustawki o godzinie 18.00. Aby przyśpieszyć przebieg znakowania warto wydrukować i wypełnić dokument znajdujący się w załączeniu.

W przypadku posiadania dokumentu zakupu trzeba go przedstawić razem z wypełnionym zgłoszeniem, w przypadku gdy się go nie posiada właściciel roweru musi do zgłoszenia dołączyć wypełnione oświadczenie. Oznakować rower może osoba dorosła, k0onieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości w trakcie znakowania.

Tym razem specjalne niespodzianki przygotowane zostaną dla wszystkich obecnych Pań, ale i dla dzieci nie zabraknie drobnych upominków.

Podczas tej ustawki obecne z nami będą przedstawicielki Piekarskiego Stowarzyszenia Amazonek “Feniks”. Wolontariuszki na koniec wydarzenia opowiedzą o swojej działalności, o tym jak ważna jest profilaktyka nowotworowa, samobadanie, a także zaprezentują dla zainteresowanych sposób samobadania piersi. Nie zabraknie również pogadanki piekarskich policjantów, którzy tym razem przygotowali coś specjalnego.

Poruszać się będziemy po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zalecamy ODBLASKI i przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w szczególności w oświetlenie. Czas na pokonanie trasy to 60 minut.

WAŻNE: Organizatorzy nie będą czekać na spóźnialskich (osoby, które dotrą po 60 minutach), ale dla tych co zmieszczą się w założonym czasie na mecie czeka niespodzianka.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z Regulaminem zamieszczonym poniżej.

Udostępnij artykuł