Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoJubilaci z Piekar Śląskich obchodzili Złote i Diamentowe Gody

Jubilaci z Piekar Śląskich obchodzili Złote i Diamentowe Gody

Dodano: 04.12.2017 Autor:

W piątek, 1 grudnia, w Urzędzie Stanu Cywilnego aż 13 par świętowało okrągłą rocznicę pożycia małżeńskiego. W imieniu prezydenta RP, Medale Róży jubilatom wręczyła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla samych jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. W miniony piątek, aż 13 par z Piekar Śląskich zostało nagrodzonych za swoją wytrwałość oraz świadectwo wzajemnej miłości i cierpliwości.

Uroczystość uhonorowania par małżeńskich odbyła się w dwóch turach w piekarskim Urzędzie Stanu Cywilnego. W sali ślubów aktu dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, dokonała Prezydent Miasta Piekary Śląskie – Sława Umińska-Duraj.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili: Gabriela i Jan Gendziwełna, Danuta i Wiktor Gubała, Anna i Feliks Hipler, Małgorzata i Roman Kander, Urszula i Józef Kloza, Danuta i Franciszek Drobczyk, Teodora i Bohdan Kojtych, Urszula i Ryszard Leszczyńscy, Maria i Henryk Ludyga, Elżbieta i Leszek Michella oraz Henryka i Zygmunt Kańtoch. W uroczystości wzięły także udział dwie pary świętujące 60-lecie pożycia małżeńskiego – Maria i Józef Brewko oraz Ingeborga i Czesław Ślusarczyk.

Po oficjalnej części uroczystości, jubilaci razem z prezydent Piekar Śląskich i kierownik piekarskiego USC Anitą Rabsztyn udali się do sąsiedniej sali, gdzie ta podniosła i radosna chwila uczczona została symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter