Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaKino “Dla Ducha” w piekarskim Zaciszu

Kino “Dla Ducha” w piekarskim Zaciszu

Dodano: 29.03.2023 Autor: Anna Jurczyńska

Kino Zacisze poleca seanse w ramach cyklu “Kino dla Ducha”. To starannie wybrane, najnowsze lub najciekawsze filmy religijne, o tematyce chrześcijańskiej lub nieco szerzej – duchowej… Produkcje polskie lub zagraniczne – najczęściej w wersji z lektorem. Już 2 kwietnia 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy na polski film pt.: “Opiekun”.

“Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

Bilety dostępne w kasie kina oraz poprzez rezerwację internetową.

Udostępnij artykuł