Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoKolejne pojemniki półpodziemne w mieście

Kolejne pojemniki półpodziemne w mieście

Dodano: 01.10.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

W Piekarach Śląskich pojawiają się kolejne śmietniki półpodzieme, mają charakterystyczny owalny kształt i znacząco poprawiają estetykę. Najnowsze kontenery ustawione zostały przy ul. Waculika 13 oraz Andersa 6.

Docelowo system ma obejmować całe miasto. Inwestycje realizują ZGM oraz spółka Nieruchomości-Brzeziny, namawiamy do tego także innych zarządców. Takie same rozwiązania wprowadza także Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Do tej pory pojemniki tego typu pojawiły się na ulicach: Didura, Zygmunta Starego, Kotuchy, Janty, Maczka czy też Skargi.

Jeszcze w 2019 roku zapadła decyzja, że Miasto wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Piekarach Śląskich będzie rozwijać system pojemników półpodziemnych do gromadzenia odpadów. Pierwsze z nich pojawiły się w 2017 na ulicy Kotuchy. Ich ilość systematycznie wzrasta, zgodnie z zapowiedziami I Zastępcy Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztofa Turzańskiego.

Dbamy o to, żeby zasady segregacji były jasno opisane. Wszystkie pojemniki są nie tylko oznaczane hasłowo, ale wyklejane instrukcją co należy, a czego nie można do nich wrzucać. Reszta należy do mieszkańców.

Liczymy, że zastosowane rozwiązania będą dobrym pomysłem i wpłyną na estetykę naszych osiedli. Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów.

Jak prawidłowo segregować odpady?

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter