Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKolejne serca na nakrętki w mieście

Kolejne serca na nakrętki w mieście

Dodano: 18.02.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Piekary Śląskie mają wielkie serce i to nie jedno, ale kilka. W listopadzie 2020 r. pierwszy pojemnik na nakrętki w kształcie serca ustawiono przy Miejskim Domu Kultury, teraz kolejne usytuowano przy dworcu autobusowym oraz na skwerze Olimpijczyków w Brzezinach Śląskich.

W ciągu najbliższych dni pojawi się też kolejny pojemnik przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13.

Metalowe kosze w kształcie serca stawiana są, na wniosek mieszkańców i radnych. Umożliwiają zbieranie plastikowych nakrętek. Zakupione zostało, przez Zakład Gospodarki Komunalnej.

– W listopadzie ubiegłego roku obiecaliśmy, że jeżeli będzie zainteresowanie zbiórką nakrętek, w mieście pojawią się kolejne pojemniki w kształcie serca. Tak też się teraz dzieję i będziemy mieli już cztery takie pojemniki usytuowane w różnych rejonach miasta. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wspierać wiele szczytnych akcji. Zachęcam do wrzucania nakrętek do serc – mówi Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

W zeszłym roku jako pierwsi swoimi nakrętkami kosz w kształcie serca zasilili Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj  wraz z II Zastępcą Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Pawłem Słotą.

Zbiórki plastikowych nakrętek – które są materiałem przeznaczonym do recyclingu – są jedną z najpopularniejszych form wspierania osób potrzebujących. Nie wymagają zaangażowania środków pieniężnych, a udzielana dzięki nim pomoc jest realną odpowiedzią na potrzeby. Tona plastikowych nakrętek, na którą składa się średnio prawie pół miliona tych niewielkich elementów, pozwala uzbierać – podczas sprzedaży w skupie – kwotę rzędu 700-1000 złotych.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter