Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKomunikat MPWiK w Piekarach Śląskich

Komunikat MPWiK w Piekarach Śląskich

Dodano: 04.12.2017 Autor:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich w związku ze zbliżającym się okresem zimowym, zwraca się do wszystkich właścicieli i administratorów budynków i obiektów na terenie Miasta Piekary Śląskie o wykonanie przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenie jej przed zamarznięciem.

Zaleca się w szczególności:

– odwodnienie przewodów doprowadzających wodę do obiektów sezonowych jak ogródki działkowe, rekreacyjne, przydomowe, parcele budowlane, fontanny, baseny itp.
– ocieplenie pomieszczeń nieogrzewanych i niezamieszkałych oraz studni wodomierzowych w celu zabezpieczenia instalacji i wodomierzy przed zamarznięciem,
– zapewnienie możliwości dostępu o każdej porze do armatury odcinającej usytuowanej na terenach parcel prywatnych (hydranty, zasuwy, studnie wodomierzowe).
– oczyszczanie zasuw, hydrantów, włazów, studni wodomierzowych i kanalizacyjnych z liści, a w okresie zimowym ze śniegu.

Ponadto prosimy wszystkich właścicieli pojazdów samochodowych o nie parkowanie w miejscach, w których usytuowane jest uzbrojenie sieci wodno kanalizacyjnej (zasuwy, hydranty, pokrywy włazowe studni wodociągowych i kanalizacyjnych). Brak dostępu do w/w uzbrojenia uniemożliwia prowadzenie robót odpowiednim służbom na sieci wodno kanalizacyjnej.

Przypominamy, że w ciągu całej doby czynne jest pogotowie wodno kanalizacyjne pod numerem telefonu (32) 287 – 13 – 08 , gdzie zgłaszać można wszelkie awarie wodociągowe i kanalizacyjne.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter