Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaKoncert Eleni – „Polska. Moc kobiety”

Koncert Eleni – „Polska. Moc kobiety”

Dodano: 14.03.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

25 marca o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Piekarach Ślaskich zaprasza serdecznie na wyjątkowy koncert Eleni z zespołem. Będzie to muzyczna podróż z największymi przebojami piosenkarki. Usłyszymy piosenki zespołu Prometusz takie jak: “Po słonecznej stronie życia”, “Ballado hej, ballado niepokorna”, w którym Eleni rozpoczynała karierę. Przeboje takie jak: “Miłość jak wino”, “Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca”, “Po słonecznej stronie życia”, “A słońce sobie lśni”. Oprócz  koncertu, sala kameralna MDK zamieni się w Miasteczko Zdrowia. Porady, konsultacje to tylko niektóre z działań proponowanych w tym dniu przez ekspertów.

Eleni to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyka zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.

Pierwszą płytę długogrającą “Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę “Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. “Lovers”. Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem “Złotych Płyt” oraz dwie “Platynowe Płyty”

Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.

Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.

Koncert będzie połączony z akcją – “Razem zadbajmy o piękno i zdrowie”. W przygotowanym na tą okazję Miasteczku Zdrowia odbędą się konsultacje i porady specjalistów.

Patronat honorowy:
Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk,
Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Udostępnij artykuł