Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyKoncert Eleni w ramach akcji “Polska. Moc Kobiety”

Koncert Eleni w ramach akcji “Polska. Moc Kobiety”

Dodano: 25.03.2023 Autor: Anna Jurczyńska

Dwugodzinnym koncertem Eleni w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich zakończyła się dzisiejsza akcja pn. “Polska. Moc Kobiety” – razem zadbajmy o piękno i zdrowie, które honorowym patronatem objęła Sława Umińska-Duraj – Prezydent miasta oraz Barbara Dziuk – Poseł na Sejm RP. 

W koncercie, oprócz gościa honorowego, Posłanki Barbary Dziuk, uczestniczyli również: Dorota Tobiszowska – Senator RP, Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, Małgorzata Smoleń – Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego, Piotr Trząski –  Komendant Wojewódzki Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Monika Rudy – Kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych UM Piekary Śląskie.

Pierwsza część akcji “Polska. Moc Kobiety” obejmowała konsultacje zdrowotne, badania i porady medyków w Miasteczku Zdrowia. W drugiej części imprezy, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, odbył się koncert Eleni z zespołem. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane. Widownia chętnie bawiła się i śpiewała przy utworach piosenkarki takich, jak: “Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, czy “Miłość jak wino”. W imieniu Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent miasta, słowa uznania i podziękowania skierował do artystki i jej zespołu Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich. Serdeczne podziękowania i kwiaty z rąk prezydenta Krzysztofa Turzańskiego otrzymała Barbara Dziuk – inicjatorka całej akcji.  

W podziękowaniu, Barbara Dziuk uhonorowała statuetką “Ambasador Zdrowia”, za wieloletnią współpracę oraz podejmowanie i wspólną realizację inicjatyw w zakresie profilaktyki zdrowotnej i działań prozdrowotnych w ramach kampanii “Razem Zadbajmy o Piękno i Zdrowie”: Prezydent Piekar Śląskich, Sławę Umińską-Duraj, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego, Małgorzatę Smoleń, Komendanta Wojewódzkiego Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Piotra Trząskiego oraz Dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, prof. dr hab. n. med., Krzysztofa Składowskiego, onkologa.

Partnerami akcji Miasteczka Zdrowia byli: NFZ, Śląska Izba Lekarska w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o. o., Przychodnia Rejonowa “Jedynka” w Piekarach Śląskich, Przychodnia BI-MED w Tarnowskich Górach, MERITUM Centrum Rozwoju, Diagnozy i Terapii w Sosnowcu, DRUMSETPRO SCHOOL   Szkoła Perkusyjna w Chorzowie. Partnerami medialnymi wydarzenia byli: Nowe Radio Piekary, telewizja TVS oraz telewizja TVP3 Katowice. Sponsorem strategicznym: firma TAURON. 

Udostępnij artykuł