Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKonferencja na temat więzi rodzinnych

Konferencja na temat więzi rodzinnych

Dodano: 06.12.2017 Autor: acuda

„Więzi rodzinne – bliskość czy brzemię? Jak i kiedy rodzi się przemoc?” – tak zatytułowana jest konferencja, która odbędzie się 11 grudnia w Ośrodku Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich. Wydarzenie honorowym patronatem objęła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

To już trzecia, lokalna konferencja o tematyce dotyczącej przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Główną ideą konferencji jest pokazanie, w jaki sposób jakość relacji z dzieciństwa, więzi rodzinnych wpływa w dorosłym życiu na radzenie sobie sobie z trudnymi agresywnymi, wręcz przemocowymi zachowaniami innych wobec nas, ale też jaki ma wpływ na nasze zachowania. Ponadto zostaną przedstawione różne sposoby, techniki, metody, które rodzice, pedagodzy, wychowawcy mogą wykorzystywać w pracy z rodzinami dotkniętymi przemocą domową.

W programie konferencji będzie ogólny wykład na temat więzi rodzinnych i modeli przywiązania, a następnie zaprezentowane będą doświadczenia realizatorów programów: Trening zastępowania agresji, Szkoła dla wychowawców i rodziców, Program wzmacniania rodziny. Zaplanowane jest również krótkie przedstawienie teatralne o tematyce przemocy w rodzinie oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla młodzieży tematycznie związanego z konferencją. Przedstawienie teatralne nosi tytuł „Domowe historie”. Wystąpi młodzieżowa grupa teatralna TG AKT z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach. Scenariusz przedstawienia napisali sami aktorzy.

Konferencja potrwa od godziny 9.00 do 12.30. Organizują ją Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Piekarach Śląskich.

W załączniku dokładny program konferencji.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania