Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyLaponia Piekary 2019. Zapraszamy!

Laponia Piekary 2019. Zapraszamy!

Dodano: 18.12.2019 Autor: redaktorcentrum

Spotkanie z Mikołajem, świąteczne warsztaty, przenośne planetarium i wiele innych atrakcji czeka na dzieci i dorosłych już 20 grudnia przed Miejskim Domem Kultury w Piekarach Śląskich. To właśnie tam kolejny raz odbędzie się impreza świąteczna pod hasłem “Laponia Piekary”.

W piątek, 20 grudnia, najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka niezapomniana zabawa w ramach świątecznej imprezy „Laponia Piekary”. Tego dnia dzieci spotkają się nie z Mikołajem i jego pomocnikami – elfami. Wydarzenie odbędzie się przed Miejskim Domem Kultury, gdzie od godz. 11:00 do 15:30 najmłodsi mieszkańcy będą mogli odwiedzić iście bajkową krainę.

W programie piątkowego wydarzenia organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim dzieci będą mogły się spotkać z samym Świętym Mikołajem. Jego pomocnicy – pracowite elfy, zadbają o to, by żaden z uczestników wydarzenia się nie nudził. Przygotowali szereg zabaw i animacji. We wszystkich zabawach najmłodsi będą mogły wystartować wraz ze swoimi rodzicami.

W czasie wizyty Świętego Mikołaja odbędą się również warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których będzie można wykonać własne ozdoby choinkowe czy przygotować kartki świąteczne. Dostępna będzie także stanowisko malowania twarzy, przygotowane przez pracownię wizażu Pani Zimy, która sprawi, że dzieci zamienią się na chwilę w renifery, śnieżynkę czy ulubioną postać z bajek.

To zaledwie część atrakcji, które już 20 grudnia będą czekać na mieszkańców Piekar Śląskich. O oprawę muzyczną zadba DJ, a dla każdego pomocnika świętego Mikołaja przygotowano medale i czapeczki. Na godzinę 15.40 zaplanowano świąteczny pokaz ognia. W piątkowe przedpołudnie, w trakcie wspólnej zabawy, prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz Miłosza Pałaszewskiego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan imprezy:

11.00 – 15.30 Gry, zabawy, animacje, warsztaty świąteczne z elfami (bombki, kartki ozdoby), pracownia wizażu Pani Zimy (malowanie buziek)

11.00 – 14.00 Przenośne planetarium (w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73)

15.40 Świąteczny pokaz ognia (plac przed Urzędem Stanu Cywilnego)

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich oraz Agencja Eventowo-Reklamowa “Strefa Pomysłów”.

Udostępnij artykuł