Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyLaponia Piekary pełna zabawy i dobrych uczynków!

Laponia Piekary pełna zabawy i dobrych uczynków!

Dodano: 20.12.2019 Autor: redaktorcentrum

Kolejna edycja akcji Laponia Piekary przeszła do historii. Dla dzieci była to znakomita okazja do beztroskiej zabawy, a dla ludzi o dobrych sercach także możliwość udzielenia wsparcia Miłoszowi Pałaszewskiemu.

Przed Miejskim Domem Kultury w Piekarach Śląskich zorganizowane zostało dzisiaj wydarzenie pod nazwą Laponia Piekary. Od godziny 11.00 dzieci brały udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. Chętni mogli tworzyć świąteczne bombki, rozwijać swoje zdolności plastyczne, a także skorzystać z malowania twarzy.

W godzinach popołudniowych uczestnicy wydarzenia podziwiali świąteczny pokaz ognia, który zorganizowany został przed Urzędem Stanu Cywilnego.

W wydarzeniu uczestniczył Miłosz Pałaszewski – zdobywca odznaki “Mały szlak beskidzki”, który we wrześniu – wraz ze swoimi rodzicami – odwiedził Urząd Miasta Piekary Śląskie. Chłopiec zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i wymaga ciągłej rehabilitacji. Mógł dzisiaj, dzięki piekarskim strażnikom miejskim, przekonać się o tym, jak wygląda od środka samochód Straży Miejskiej. Wolontariusze zbierali z kolei pieniądze na jego potrzeby związane z kolejnymi działaniami prozdrowotnymi.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Laponia Piekary uzbierano kwotę 1 250,19 złotych.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter