Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaMargaret, Sonia Maselik i Piękni i Młodzi w Piekarach Śląskich ZDJĘCIA i FILMY

Margaret, Sonia Maselik i Piękni i Młodzi w Piekarach Śląskich ZDJĘCIA i FILMY

Za nami kolejny dzień tegorocznego Święta Piekar Śląskich. Zabawa znów była znakomita. Na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przybyło mnóstwo osób, także spoza naszego miasta.

Sobotnie świętowanie rozpoczął Festiwal Skrzydła, podczas którego razem z takimi zespołami jak De Silvers czy Nastroje wystąpili niepełnosprawni uczęszczający na zajęcia do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrówce Wielkiej.

Następnie na scenie pojawił się zespół Tukej z Piekar Śląskich, istniejący od niedawna, grający utwory będące połączeniem takich gatunków muzycznych jak hip-hop, jazz, funk, rock i folklor.

Wszystkich poruszył przepełniony doskonałym dowcipem występ Marcina Dańca. Artysta fenomenalnie potrafi wcielać się w przeróżne postacie, naśladując i przejaskrawiając ich cechy. Wiele uwagi poświęca temu, co znajduje się wokół przeciętnych obywateli. Potrafi wywołać uśmiech i łzy radości nawet na najbardziej kamiennych twarzach.

Wieczór należał do trzech wykonawców muzyki rozrywkowej. Najpierw publiczność porwała do tańca Margaret. 26-letnia piosenkarka zadebiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2013 roku. Ma na swoim koncie trzy płyty. Została laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards czy Eska Music Awards. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer.

– Jestem sobą. Lubię normalne życie i jak tylko mam wolną chwilę to staram się, żeby tak było – mówiła Margaret zapytana o to, jak odnajduje się w tym wielkim, artystycznym świecie. – Cieszę się, że przyjechałam do Piekar Śląskich – dodała.

Po Margaret zaprezentowała się Sonia Maselik – wokalistka z Piekar Śląskich. Jej muzykę można sklasyfikować jako pop/rock, jednak śpiewa również gospel, funky, soul czy też blues. Sonia ma za sobą supporty wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Śpiewała przed takimi artystami jak: DonGURAlesko, Bisz (B.O.K), Pokahontaz , O.S.T.R czy też Sylwia Grzeszczak. Występowała gościnnie w wielu projektach hip-hopowych.

Drugi dzień Święta Miasta zakończył koncert zespołu Piękni i Młodzi.

Wczoraj do Piekar Śląskich zawitała także delegacja z Czech. Spotkała się z prezydent Sławą Umińską-Duraj, a następnie obserwowała to, co działo się na stadionie.

A już dziś o godzinie 15.30 Śląska Gala Biesiadna, podczas której usłyszymy m.in. Duet Karo, New For You i Grzegorza Poloczka. O godz. 18.00 wystąpi Big Band Darka Barwińskiego, o godz. 19.00 zespół VOX, a o godz. 20.30 grupa Kombii. Dni Piekar Śląskich 2017 zakończy pokaz laserowy zaplanowany na godzinę 22.00.

Prezentujemy drugą część zdjęć i filmy z sobotniej zabawy.