Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaImprezyMażoretki UKS “Azaria” świętowały 10. urodziny!

Mażoretki UKS “Azaria” świętowały 10. urodziny!

Dodano: 16.11.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Uczniowski Klub Sportowy “Azaria” działa w Piekarach Śląskich już od 10 lat, rozsławiając miasto w Polsce i za granicą. Dziś zorganizowane zostały uroczystości rocznicowe.

Dzisiaj, 16 listopada, mażoretki reprezentujące UKS “Azaria” zaprezentowały swoje wyjątkowe umiejętności podczas jubileuszowego “Azarianowskiego eventu” na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie. Uczciły tym samym 10-lecie istnienia klubu. Przedstawiły swoje umiejętności przed widzami, którzy tłumnie zapełnili obiekt przy ulicy Knosały 16.

W zorganizowanym dzisiaj wydarzeniu udział wzięli: II Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich Paweł Słota, który wręczył trenerkom kosz kwiatów i podziękowania za działania na rzecz promocji miasta, a także miejscy radni, wśród których znaleźli się Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piekary Śląskie Natalia Ciupińska-Szoska oraz Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski. Na widowni zasiedli także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie. 

Uczniowski Klub Sportowy Azaria to zespół mażoretek pochodzący z Piekar Śląskich, założony w 2009 roku przez Sandrę Holewę oraz Natalię Deję. Obecnie należy do niego 140 tancerek. Dziewczęta specjalizują się głównie w tańcu mażoretkowym z batonem oraz pom-pomem, nie stronią jednak od innych stylów takich jak balet czy house, które chętnie wykorzystywane są w choreografiach. Aktualnie zespół liczy sobie 8 grup tanecznych: Azaria, Azaria Juniorki, Azarianki, Azarunie, Azarenki, Azarusie, Azarusie Baby oraz Azarusie Junior.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter