Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportI Memoriał Piłki Ręcznej im. Mariusza Gracki

I Memoriał Piłki Ręcznej im. Mariusza Gracki

Dodano: 01.09.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W sobotę 3 września w hali sportowej MOSiR “Olimpia” przy ul. Ziętka 60 odbędzie się I Memoriał Piłki Ręcznej im. Mariusza Gracki. W tym dniu wspominać będziemy wielką postać piekarskiego szczypiorniaka, osobę, która przez lata swojej pracy wychowała i ukształtowała rzesze zawodników. W czasach, gdy Olimpia grał w ekstraklasie, Mariusz Gracka był trenerem pierwszego zespołu. Na wydarzenie zaprasza MKS Olimpia Piekary Śląskie.

To właśnie On stał za największym sukcesem w historii piekarskiego klubu.  Juniorzy pod wodzą Mariusza Gracki sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski. Przez lata był związany z Akademickim Zespołem Szkół w Piekarach Śląskich, jako trener klas mistrzostwa sportowego.

W ramach Memoriału w godzinach porannych odbędzie się turniej piłki ręcznej dzieci, następnie od godz. 13.00 prowadzone będą warsztaty handballowe dla dzieci.

O godz. 16 00 planowana jest prezentacja pierwszej drużyny przed inauguracją nowego sezonu, natomiast o godz. 17.00 odbędzie się mecz pokoleń w którym to zagrają Seniorzy MKS Olimpii “Medex” Piekary Śląskie z byłymi zawodnikami Olimpii. W tym dniu będzie można zobaczyć zawodników, którzy w latach 90-tych czy na początku XXI wieku reprezentowali barwy Olimpii.

Wszyscy w tym dniu spotykamy się w hali MOSIR przy ul. Ziętka 60 aby wspominać znakomitego Kolegę oraz Trenera jakim był śp. Mariusz Gracka.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter