Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyMetropolitalna Wigilia dla Samotnych. Trwają ostatnie przygotowania

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Trwają ostatnie przygotowania

Dodano: 23.12.2019 Autor: redaktorcentrum

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych organizowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Fundację Wolne Miejsce już jutro. Jej uczestnikom przypominamy o darmowej komunikacji autobusowej.

Organizatorzy i wolontariusze zaangażowani w organizację Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych prężnie działają, by sprostać zadaniu, którym jest przygotowanie wieczerzy dla 3500 spodziewanych gości. Wśród osób biorących udział w tym wielkim, charytatywnym dziele nie brakuje tych, którzy przed laty sami korzystali z tej formy pomocy.

Trwające obecnie przygotowania mają na celu przygotowanie wszystkich dań, które trafią na świąteczny stół. Osoby zaangażowane w prace kulinarne polegające na gotowaniu świątecznych posiłków, wśród których jest 800 kilogramów karpia, 500 kilogramów śledzia, 200 kilogramów uszek z kapustą i grzybami oraz wiele innych dodatków bezustannie pracują, by zdążyć na czas.

Warto dodać, że każdy uczestnik uczty rozpoczynającej się o godzinie 16.00 otrzyma prezent.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapewnia bezpłatną komunikację miejską. Szczegóły rozkładu jazdy autobusów dedykowanych wydarzeniu opublikowane zostały na stronie internetowej ZTM. Informacja o autobusach (w formie pliku graficznego) do pobrania poniżej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter