Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaMiejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs dla uczniów

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs dla uczniów

Dodano: 02.10.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka organizuje zabawę dedykowaną uczniom szkół podstawowych. Jej celem jest… wcielenie się w postać krasnoludka.

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka mieszcząca się przy ulicy Bytomskiej 205a ogłasza konkurs literacko-plastyczny “Cudowna podróż z…”. Skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych organizowany jest z okazji 80. rocznicy śmierci Selmy  oraz Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Jednym z jego celów jest uczczenie szwedzkiej pisarki i przypomnienie Nilsa – postaci wywodzącej się z powieści “Cudowna podróż”, za którą Lagerlöf otrzymała Nagrodę Nobla w 1909 roku.

W pracy konkursowej, jak informują bibliotekarze, należy opisać własną przygodę według następujących wskazówek: gdybyś wzorem Nilsa z powieści „Cudowna podróż” S. Lagerlöf stał/stała się nagle mały/mała jak krasnoludek, to z jakim zwierzęciem chciałbyś/chciałabyś udać się w wyjątkową podróż?

Opisz jedną z przygód tej wyprawy, a następnie stwórz do niej ilustrację. Puść wodze wyobraźni i opowiedz nam swoje fantastyczne przygody!

Szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym w załączniku umieszczonym poniżej. Prace można przysyłać do 16 października 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 października 2020.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter