Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaMiejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs dla uczniów

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs dla uczniów

Dodano: 02.10.2020 Autor: redaktorcentrum

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka organizuje zabawę dedykowaną uczniom szkół podstawowych. Jej celem jest… wcielenie się w postać krasnoludka.

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka mieszcząca się przy ulicy Bytomskiej 205a ogłasza konkurs literacko-plastyczny “Cudowna podróż z…”. Skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych organizowany jest z okazji 80. rocznicy śmierci Selmy  oraz Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Jednym z jego celów jest uczczenie szwedzkiej pisarki i przypomnienie Nilsa – postaci wywodzącej się z powieści “Cudowna podróż”, za którą Lagerlöf otrzymała Nagrodę Nobla w 1909 roku.

W pracy konkursowej, jak informują bibliotekarze, należy opisać własną przygodę według następujących wskazówek: gdybyś wzorem Nilsa z powieści „Cudowna podróż” S. Lagerlöf stał/stała się nagle mały/mała jak krasnoludek, to z jakim zwierzęciem chciałbyś/chciałabyś udać się w wyjątkową podróż?

Opisz jedną z przygód tej wyprawy, a następnie stwórz do niej ilustrację. Puść wodze wyobraźni i opowiedz nam swoje fantastyczne przygody!

Prace można przysyłać do 16 października 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 października 2020.

Udostępnij artykuł