Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyMilitarny Mikołaj już w najbliższą sobotę!

Militarny Mikołaj już w najbliższą sobotę!

Dodano: 19.12.2019 Autor: redaktorcentrum

Militarny Mikołaj to wydarzenie wyjątkowe w swoim rodzaju. Współtworzone z Muzeum Techniki Wojskowej oraz służbami mundurowymi pozwoli przeżyć dzieciom niezapomnianą przygodę.

Akcja “Militarny Mikołaj” organizowana już w najbliższą sobotę, 21 grudnia na placu przed Kopcem Wyzwolenia ma uczyć, bawić i pozwalać spełniać marzenia. Jej główny cel, jak mówią organizatorzy, to przede wszystkim zbliżenie dzieci do służb mundurowych, jednak przyświeca jej nie tylko ta idea. Służy również temu, by najmłodsi nauczyli się reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Biorąc udział w wydarzeniu, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i pierwszej pomocy.

Informujemy, że w dniu wydarzenia uruchomione zostaną dwa dodatkowe autobusy na plac przed Kopcem Wyzwolenia. Pierwszy będzie odjeżdżał z Dąbrówki Wielkiej (ulica Sadowskiego), a drugi z Kozłowej Góry (ulica Tarnogórska). Obydwa rozpoczynają swoje kursy o godzinie 15:00.

Informujemy również o utrudnieniach drogowych, które będą występować z uwagi na przejazd kolumny pojazdów ulicami Karola Miarki, Bytomską oraz Papieża Jana Pawła II w kierunku Kopca Wyzwolenia oraz w trakcie biegu mikołajkowego.

Plan wydarzenia:

16:00 Wjazd Mikołaja na plac przed Kopcem Wyzwolenia i przywitanie zebranych
16:10 Udekorowanie „Bombki szczęścia” przez delegatów.
16:20 Rozpoczęcie spotkań z Mikołajem oraz udział dzieci w Akademii Militarnego Mikołaja, Elfia Poczta, Elfia Fabryka Ozdób, Kula Śniegula i inne zabawy.
17:00 Uroczysty „Bieg Mikołaja” z udziałem dzieci, a następnie z dorosłymi.
17:20 Losowanie dzieci, które brały udział w Akademii Militarnego Mikołaja i wręczenie dodatkowych prezentów
18:00 Pokazy służb mundurowych. Pierwsza pomoc – ratownicy medyczni, wydobywanie ofiary wypadku z samochodu – Straż Pożarna,
18:20 Losowanie dzieci, które brały udział w Akademii Militarnego Mikołaja i wręczenie dodatkowych prezentów
19:00 Losowanie dzieci, które brały udział w Akademii Militarnego Mikołaja i wręczenie dodatkowych prezentów i ZAKOŃCZENIE IMPREZY
19:20 Powrót parady na ulicę Karola Miarki.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter